Kategoria | Wiadomości

Wzrost wyników OPTeam po III kwartałach 2014 r

Dodany 14 listopada 2014 przez admin

Po trzech kwartałach 2014 r. przychody ze sprzedaży OPTeam sięgnęły 64,9 mln zł, w stosunku do 56,6 mln zł odnotowanych w odpowiednim okresie ubiegłego roku. Zysk operacyjny spółki wyniósł 2,3 mln zł, a zysk netto zwiększył do blisko 1,7 mln zł (wobec odpowiednio 0,9 mln zł i 0,5 mln zł po 9 miesiącach 2013 r.). W samym trzecim kwartale przychody OPTeam wyniosły 22,6 mln zł, zysk operacyjny 1,6 mln zł, a zysk netto 1,2 mln zł.

Przed nami jeszcze IV kwartał, który – z uwagi na specyficzną dla branży informatycznej sezonowość przychodów – jest z reguły najbardziej dochodowy dla spółek tego sektora. Jednak już teraz wypracowane do tej pory przez spółkę wyniki pozwalają pozytywnie patrzeć na 2014 r. Strategia poszerzenia kompetencji integratorskich oraz koncentracji na sprzedaży produktów i usług własnych, na których osiągamy wyższe marże, zaczyna przynosić efekty, odzwierciedlając się w rosnącej sprzedaży i zyskowności działania spółki – wskazuje Wacław Szary, Prezes Zarządu OPTeam SA, dodając, że warto zwrócić uwagę na rentowność EBITDA, która po III kwartałach przekroczyła 7 proc.

– Jednym z najważniejszych odbiorców naszych usług są szkoły wyższe. W 2014 roku podpisaliśmy kilka dużych kontraktów z uczelniami w zakresie wdrożeń zintegrowanych systemów informatycznych wspomagających zarządzanie uczelnią – w tym z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, z Uniwersytetem Technologiczno–Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, a także z Uniwersytetem Gdańskim. Jesteśmy mocno aktywni na pozostałych – strategicznych dla nas rynkach, które obejmują sektor publiczny, przedsiębiorstwa czy branżę energetyczną.   Nasz portfel zamówień w stosunku do lat ubiegłych jest większy – informuje Prezes Zarządu OPTeam.

Dynamicznie rozwija się Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności, w której OPTeam oraz Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych posiadają po 50 proc. akcji. Zgodnie z założeniami ilość zainstalowanych przez spółkę terminali płatniczych wyniesie na koniec 2014 roku 26 tysięcy, o ok. 4 tys. urządzeń więcej wobec stanu na 31.12.2013 r.

Źródło: OPTeam

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING