Wielka fuzja w branży IT – Tech Data łączy siły z Avnetem

Dodany 20 września 2016 przez admin

Branża IT stanęła przed poważnymi zmianami. Dzięki decyzji Tech Data Corporation, która wykupiła właśnie Technology Solutions od Avnetu za 2,4 mld dolarów w gotówce oraz  2,785 mld dolarów w udziałach firmy, już wkrótce na światowym rynku będzie funkcjonować jeden z najpotężniejszych dystrybutorów rozwiązań end-to-end, sprzętu komputerowego i oprogramowania.

19 września w Clearwater na Florydzie doszło do przełomowego zdarzenia – Tech Data Corporation zawarła ostateczną umowę przejęcia biznesu od Avnetu. W ramach transakcji, której wartość jest szacowana na 2,6 mld dolarów amerykańskich, czołowy dystrybutor IT poszerzy swoje portfolio o rozwiązania oferowane przez Technology Solutions, dostarczającego najnowocześniejsze technologie, usługi, oprogramowanie i sprzęt Data Center.

Fuzja dwóch potężnych partnerów jest ukierunkowana na osiągnięcie konkretnego celu: maksymalnego wykorzystania możliwości, ale również poszerzenia zasięgu, dostępności i zróżnicowania oferowanych technologii, co sprawi, że Tech Data stanie się jednym ze światowych liderów na rynku dystrybutorów rozwiązań dla branży IT z operacjami przeprowadzanymi w dziesiątkach państw obu Ameryk, Europy, a także w Azji.

Wierzymy, że korzyści strategiczne i finansowe wynikające z tego połączenia są atrakcyjne zarówno dla naszej firmy, jak i naszych interesariuszy. Z niecierpliwością czekamy na przywitanie zespołu Technology Solutions w rodzinie Tech Data i jesteśmy podekscytowani nowymi możliwościami, które się przed nami otwierają – mówi Bob Dutkowsky, Dyrektor Generalny Tech Data. – Dzięki temu posunięciu będziemy jeszcze lepiej przygotowani do wykorzystywania rozwiązań pojawiających się zakresie technologii nowej generacji, a także do zapewniania zróżnicowanej oferty naszym klientom i dystrybutorom, wspierania rozwoju karier naszych pracowników, jak również generowania solidnych zysków dla naszych akcjonariuszy – dodaje.

Z osiągniętego porozumienia zadowolony jest również Patrick Zammit, Prezes biznesu Technology Solutions. – Standaryzacja branży, innowacje i technologie konwergentne zmieniły oblicze naszego biznesu. Bogatsze portfolio powstałe dzięki temu połączeniu umożliwi obu biznesom wykorzystanie tych trendów, jednocześnie kreując nowe szanse dla Technology Solutions na zoptymalizowanie i rozszerzenie swojej oferty, a także odblokowanie naszego potencjału w stopniu dotąd dla nas niedostępnym – zauważa.

Przewidywany czas sfinalizowania porozumienia to pierwsza połowa kalendarzowego roku 2017, z zastrzeżeniem zachowania zwyczajowych warunków i regulacji dotyczących transakcji tego typu.

Źródło: Tech Data

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING