Kategoria | Wiadomości

Wick Hill i Zycko stają się częścią Grupy Nuvias, dystrybutora VAD budowanego przez Rigby Private Equity

Dodany 07 lipca 2016 przez admin

Rigby Private Equity (RPE) tworzy Grupę Nuvias, spółkę dominującą dla działającego na obszarze EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) dystrybutora z wartością dodaną. Nuvias będzie oferować najlepsze w swojej klasie technologie, dzięki czemu partnerzy odsprzedawców firmy uzyskają dostęp do najbardziej docenianych na świecie usług i rozwiązań. Wick Hill i Zycko będą teraz znane pod nazwą Wick Hill, a Nuvias group company, oraz Zycko, a Nuvias group company.

Partnerom handlowym i dostawcom rozwiązań Nuvias zapewnia przyspieszony rozwój na wszystkich etapach ewolucji działalności i produktu, umożliwiając tym samym dynamiczną ekspansję na obszarze EMEA.

Zycko i Wick Hill stanowią podwaliny dla Nuvias, nowego rodzaju międzynarodowego przedsiębiorstwa dystrybucyjnego. Tworzymy dystrybutora, który spełni stale rosnące wymogi w kanale dystrybucyjnym. Obecnie Nuvias obsługuje 40 sprzedawców oraz 5 tys. odsprzedawców w trzynastu krajach. W przyszłości planujemy rozszerzenie działalności na wszystkie główne terytoria obszaru EMEA. Dzięki temu każdy sprzedawca i odsprzedawca, bez względu na kraj, w którym działa, otrzyma najlepsze na świecie usługi dystrybucyjne – mówi Paul Eccleston, obecny kierownik RPE, który obejmie stanowisko dyrektora generalnego Nuvias.

Obecnie oferta Nuvias obejmuje wymianę informacji i usług, infrastrukturę, zabezpieczenia, komunikację, magazynowanie, ciągłość, odzyskiwanie, dostęp, wydajność, monitorowanie i zarządzanie. Obroty Grupy wynoszą 300 mln USD. Niedawno Grupa Nuvias stała się dystrybutorem dla sprzedawców Unitrends i Malwarebytes na obszarze EMEA. Pierwsze wspólne biuro Wick Hill/Zycko zostało otwarte w Wiedniu w styczniu 2015 roku.

Wick Hill i Zycko

Wick Hill i Zycko to pierwsze firmy, które zostały przejęte przez RPE. Obecnie są wiodącymi spółkami w ramach Grupy Nuvias, specjalizującymi się w dystrybucji z wartością dodaną. Obie firmy to silne marki o ugruntowanej renomie. Oferują rozwiązania, które zapewniają ich parterom dystrybucyjnym dobrą marżę oraz możliwości doradcze. Na podobnych zasadach będą działały w Grupie Nuvias.

W przypadku sprzedawców i odsprzedawców nie zajdą żadne zmiany. Pojawią się jednak dodatkowe możliwości rozwoju. Zarówno Wick Will, jak i Zycko będą kontynuować swoją działalność w obecnych siedzibach, z dotychczas zatrudnionymi pracownikami, pod kierownictwem Iana Kilpatricka, prezesa Wick Hill, i Davida Galtona-Fenziego, dyrektora generalnego Zycko.

Jest to emocjonujący krok dla rozwoju Wick Will i Zycko. Indywidualna działalność pod szyldem Nuvias przyczyni się do umocnienia pozycji i budowania reputacji obu spółek, zapewniając nam w zamian wspólną tożsamość w ekspansji na obszarze EMEA – tłumaczy Ian Kilpatrick, prezes Wick Hill Group.

Utworzenie Nuvias przyniesie wiele nowych możliwości, które stworzą stabilne miejsca pracy na średni i długi okres dla osób zatrudnionych na obszarze EMEA. Wszystko to w połączeniu z oczekiwanym tempem wzrostu sprawi, że Nuvias stanie się w przyszłości znakomitym miejscem do budowania udanej kariery zawodowej. Doceniają to nasi pracownicy, klienci i sprzedawcy – komentuje David Galton-Fenzi, dyrektor generalny Zycko.

Nowa nazwa wskazuje, że w przyszłości wzrośnie liczba przejęć wyspecjalizowanych dystrybutorów z wartością dodaną, dojdą nowe kraje, poszerzy się oferta usług, a także wzrosną potrzeby nowych sprzedawców i odsprzedawców.

Informacje dodatkowe:

Nowi członkowie Rady
Członkami zarządu Nuvias będą Ian Kilpatrick, David Galton-Fenzi, Lee Driscoll, dyrektor sprzedaży Zycko, i Helge Scherff, dyrektor zarządzający Wick Hill w Niemczech.

Źródło: Nuvias

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING