Webcon – jedyna polska firma na Gartner BPM Summit w Londynie

Dodany 29 marca 2015 przez admin

Krakowska firma Webcon reprezentowała polską branżę IT podczas najbardziej prestiżowego europejskiego wydarzenia poświęconego tematyce zarządzania procesami biznesowymi – Gartner BPM Summit. Głównym celem Webcon jest eksport polskiej myśli technologicznej oraz pozyskanie nowych partnerów na rynku międzynarodowym. Już dziś Webcon współpracuje z firmami z Polski, Słowenii, Kolumbii, Izraela czy Włoch.

Gartner jest najbardziej uznanym podmiotem działającym w obszarze analizy rynku IT, a publikowane przez firmę badania rynku wyznaczają trendy wykorzystania systemów IT w przedsiębiorstwach na całym świecie. Konferencja zorganizowana w dniach 18-19 marca w Londynie przyciągnęła uznanych ekspertów i praktyków zarządzania procesowego z największych międzynarodowych firm. Wydarzenie stanowiło doskonałą okazję do zademonstrowania wiodącego polskiego narzędzia klasy BPM – platformy Webcon Business Process Suite.

Możliwość zaprezentowania systemu w wąskim gronie najbardziej cenionych rozwiązań BPM pozwoliła nam potwierdzić słuszność obranej strategii rozwoju firmy i produktu. Kluczowe cechy platformy, na które od lat kładziemy nacisk, tj. wyjątkowa szybkość tworzenia aplikacji BPM i przejrzystość interfejsu użytkownika, cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem uczestników wydarzenia –  tłumaczy Łukasz Wróbel, dyrektor działu konsultingu Webcon. – Te czynniki zostały już docenione na polskim rynku, teraz naszą ambicją jest eksport polskiego systemu poza granice kraju.

Gartner BPM Summit to jedna z największych konferencji poświęconych zagadnieniom zarządzania procesami biznesowymi. Tegoroczna edycja spotkania była skupiona na zarządzaniu zmianą i skutecznym wdrażaniu nowych technologii, w tym systemów zarządzania procesami. Głównym celem konferencji było pokazanie przedsiębiorcom, jak mogą wykorzystać najnowsze technologie do poprawienia wydajności operacyjnej ich firm.

Połączenie szybkości reagowania na potrzeby biznesu oraz łatwość zarządzania systemem sprawiają, że firmy korzystające z Webcon BPS mogą skutecznie automatyzować nawet najbardziej specyficzne procesy biznesowe, które w ostatecznym rozrachunku decydują o ich przewadze konkurencyjnej – dodaje Łukasz Wróbel.

Webcon regularnie bierze udział w dużych eventach branżowych, stale poszerzając grono swoich klientów i partnerów biznesowych.

Ubiegłoroczne targi w Las Vegas i Barcelonie pozwoliły nam rozpocząć współpracę z klientami i partnerami z Izraela, Słowenii, Włoch oraz Kolumbii i Stanów Zjednoczonych. Uczestnictwo w tego typu wydarzeniach daje nam również nieocenioną możliwość poznania oczekiwań przedsiębiorstw z różnych stron świata. Zgromadzone w ten sposób doświadczenia pozwalają nam oferować jeszcze bardziej kompletny produkt i skutecznie walczyć z międzynarodową konkurencją – mówi Radosław Putek, prezes zarządu Webcon.

Webcon jest polską firmą, która od 2006 roku tworzy oprogramowanie klasy Business Process Management (BPM) dla platformy Microsoft SharePoint. Autorski system Webcon Business Process Suite wyróżnia się na rynku innowacyjną koncepcją technologiczną i biznesową, co jest doceniane przez największe krajowe i międzynarodowe przedsiębiorstwa. W gronie klientów Webcon znajdują się m.in.: Tauron Polska Energia, Intersport, LPP, Energa, Polskie Koleje Państwowe, Solar, Answear, Barlinek, Grupa Nowy Styl, a także nowojorska Haddad Brands (firma odpowiedzialna za obsługę takich marek jak: NIKE, Jordan, Converse, Levi’s). Od 2010 roku firma rozwija sieć partnerów – początkowo w Polsce, a od ubiegłego roku także poza krajem. Webcon jest złotym partnerem Microsoft, a w roku 2011 został uhonorowany prestiżowym tytułem Microsoft Partner of the Year 2011.

Źródło: Webcon

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING