Telefónica wybiera Comarch na rekomendowanego dostawcę rozwiązań do planowania i konfiguracji sieci w Niemczech i Ameryce Łacińskiej

Dodany 25 września 2014 przez admin

Comarch, dostawca kompletnych rozwiązań IT dla telekomunikacji, ogłosił dzisiaj, że Telefónica, jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych na świecie, z 316 milionami klientów, wybrała go na rekomendowanego dostawcę rozwiązań IT służących do konfiguracji i planowania sieci. Rekomendacja dotyczy rynku niemieckiego i wybranych krajów Ameryki Łacińskiej. Umowa jest kolejną tego typu, po decyzji operatora z listopada 2013, która mianowała Comarch rekomendowanym dostawcą rozwiązań do planowania sieci i dostarczania nowych usług dla Grupy Telefónica w Europie.

Modernizacja sieci i narzędzi IT poprzez przyspieszenie wdrożenia technologii FTTH (Fiber To The Home) i LTE (Long Term Evolution), jak również systematyczne zwiększanie zasięgu sieci to jedne z filarów strategii firmy Telefónica. Celem jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów poprzez dostarczanie innowacyjnych usług cyfrowych, przy jednoczesnej poprawie ogólnej wydajności sieci i operacji sieciowych operatora.

Dzięki wdrożeniu rozwiązań Comarch, Telefónica chce zoptymalizować i ustandaryzować procesy planowania sieci, jak również uprościć i zautomatyzować jej konfigurację w ramach grupy. Rozwiązania do planowania oraz zarządzania konfiguracją sieci transportowej pomogą Telefónica rozwijać nową infrastrukturę w Argentynie, Brazylii, Chile, Kolumbii, Niemczech i Peru. Plan użycia tego samego rozwiązania OSS Comarch i ustandaryzowanych procesów biznesowych w różnych krajach, w których działa Grupa Telefónica jest zgodny z globalną strategią operatora dotyczącą wyboru dostawców. Plan ten ma również na celu przyspieszenie i obniżenie kosztów transformacji OSS dzięki synergiom uzyskanym w skali grupy.

–       Wraz z rosnącą ilością danych przesyłanych w obrębie naszych sieci oraz oczekiwaniami klientów dotyczącymi niezakłóconego korzystania z innowacyjnych usług na smartfonach, musimy dostosować naszą strategię i zmodernizować sieć, by stać się “Digital Telco” (operatorem oferującym usługi cyfrowe). Nie da się tego jednak dokonać bez uproszczenia i transformacji naszych systemów OSS. Tak duży projekt wymaga partnera biznesowego, który wie, jak przekładać globalną strategię na lokalny kontekst. Fakt, że Comarch rozumie nasze potrzeby i wyzwania i umie w elastyczny sposób dostosować do nich oferowane rozwiązania IT, jak również udane projekty realizowane przez nich z Grupą Telefónica w przeszłości, były głównymi czynnikami, które zdecydowały o naszym wyborze, mówi Juan Manuel Caro Bernat, Dyrektor Operacji Sieciowych i OSS w Telefónica S.A.

–       Jesteśmy przekonani, że w tej strategicznej transformacji możemy wesprzeć firmę Telefónica wysokiej jakości produktami, jak również wiedzą i dobrymi praktykami, jakie Comarch zdobył dzięki realizacji licznych projektów BSS/OSS obejmujących kilka rynków lokalnych. Chcemy pomóc Telefónica w realizacji ich strategii i osiągnięciu celów projektu, mówi Piotr Piątosa, Dyrektor Sektora Telekomunikacji i Członek Zarządu w Comarch.

 Comarch Next Generation Network Planning jest rozwiązaniem wspierającym zadania związane z planowaniem i zarządzaniem siecią mobilną (radiową, transportową i szkieletową). Rozwiązanie umożliwia uproszczenie i automatyzację zadań sieciowych poprzez integrację planowania, optymalizacji, zarządzania konfiguracją sieci oraz obszaru network provisioning.

Źródło: Comarch

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING