Kategoria | Wiadomości

SuccessFactors piąty rok z rzędu wśród liderów w raporcie IDC “MarketScape Worldwide Integrated Talent Management Report 2013”

Dodany 06 września 2013 przez admin

SuccessFactors, spółka zależna firmy SAP, poinformowała, że firma IDC piąty rok z rzędu zaliczyła ją do kategorii liderów w swoim raporcie IDC MarketScape Worldwide Integrated Talent Management, dotyczącym rynku zintegrowanych rozwiązań do zarządzania talentami. W wyniku tej samej analizy SuccessFactors drugi raz z rzędu trafił do grupy liderów w czterech odrębnych raportach IDC MarketScape, dotyczących odpowiednio rozwiązań do zarządzania: rekrutacją, wydajnością, szkoleniami i wynagrodzeniami. Do najważniejszych atutów SuccessFactors należy dynamiczna ekspansja na rynku, zakres oferty, globalny zasięg i integracja. IDC ocenia zintegrowane rozwiązania do zarządzania talentami, rekrutacją, wydajnością, szkoleniami i wynagrodzeniami oferowane przez różnych producentów w oparciu o swój model IDC MarketScape.

„SuccessFactors ponownie został uznany za lidera we wszystkich pięciu kategoriach, które obejmowała analiza IDC MarketScape dotycząca rozwiązań do zarządzania talentami” – powiedziała Lisa Rowan, wiceprezes ds. badań w dziale strategii dotyczących zasobów ludzkich, talentów i szkoleń w IDC. „SuccessFactors cały czas wyróżnia się w branży, wprowadzając kolejne innowacje i rozwiązania do zarządzania talentami”.

„Zintegrowane rozwiązania do zarządzania talentami firmy SuccessFactors były jednym z głównych czynników, które pomogły przedsiębiorstwu Owens Corning w osiągnięciu pozycji światowego lidera oraz pozyskaniu i rozwijaniu talentów. W rezultacie zdobywamy nowych klientów i coraz lepszych pracowników” – powiedział Dan Smith, wiceprezes ds. zasobów ludzkich i technologii informatycznych w firmie Owens Corning. „Nasi menedżerowie mają teraz lepszy dostęp do informacji, których potrzebują, aby szkolić zespoły i podejmować korzystne decyzje dotyczące talentów. SuccessFactors proponuje kompleksową wizję, która ułatwia firmie zwiększenie wydajności. Gratulujemy im wyróżnienia, jakim jest zaliczenie do liderów”.

„To wyjątkowy okres – na rynku mają miejsce zasadnicze zmiany. Po raz pierwszy od czterech pokoleń pracowników pracujemy w inny sposób” – powiedział Shawn Price, prezes firmy SuccessFactors odpowiedzialny za rozwiązania SAP Cloud. „SuccessFactors przewidział te zmiany. Zbudowaliśmy, również dzięki przejęciom, w pełni kompleksową ofertę obejmującą rozwiązanie do zarządzania zasobami ludzkimi w chmurze. Pomaga ona klientom w planowaniu przekształceń opartych na najważniejszym zasobie firmy – pracownikach. W tym roku po raz kolejny zostaliśmy uznani przez IDC za lidera. To wyraz uznania dla naszej strategii oraz 12 lat doświadczenia w dostarczaniu najwyższej klasy aplikacji do zarządzania talentami, działających w chmurze. Nasze systemy rekrutacji, zarządzania wydajnością, planowania wynagrodzeń i edukacji pomagają firmom w transformacji. Ponadto w uzupełnieniu oferujemy rozwiązania Employee Central i szczegółowe analizy. Dzięki temu nasi klienci mają do dyspozycji w pełni zintegrowany system, usprawniający zatrudnianie pracowników”.

SuccessFactors został uznany za lidera w każdym z pięciu raportów IDC MarketScape. Oto, na co zwrócono szczególną uwagę:

 • W raporcie The IDC MarketScape: Worldwide Integrated Talent Management 2013 Vendor Analysis (IDC #242562, sierpień 2013) stwierdzono: „Na rynku rozwiązań SaaS obsługa klienta staje się coraz ważniejsza, ponieważ bariery zmian są tam znacznie niższe niż na rynku oprogramowania instalowanego lokalnie. Wśród nabywców rozwiązań do zarządzania zasobami ludzkimi rozwija się integracja społecznościowa. Wkrótce działania na froncie społecznościowym będą mieć decydujące znaczenie. Bardzo ważne jest dostarczanie przekonujących przykładów użycia i referencji klientów”.
 • W raporcie The IDC MarketScape: Worldwide Recruiting in Integrated Talent Management 2013 Vendor Analysis (IDC #242682, sierpień2013) nazwano firmę SuccessFactors „jedynym liderem w tej klasyfikacji, który nie wszedł na rynek z systemem rekrutacji jako swoją pierwszą aplikacją”. Dodano również, że „w pozyskiwaniu talentów coraz częściej nie chodzi już o proste wyszukiwanie kandydatów, ale zaoferowanie lepszych metod poszukiwania talentów”.
 • W raporcie The IDC MarketScape: Worldwide Performance Management in Integrated Talent Management 2013 Vendor Analysis (IDC #242569, sierpień 2013) odnotowano, że SuccessFactors „udowodnił, iż jest pionierem na rynku rozwiązań do zarządzania wydajnością pracowników”. O rozwiązaniach do zarządzania wydajnością napisano: „Aby wyróżnić się na tle konkurencji, rozwiązanie takie trzeba zintegrować z rozwiązaniem do zarządzania szkoleniami (w ten sposób powstaje kompleksowa platforma rozwoju) i wykorzystać informacje zwrotne pochodzące z sieci społecznościowych, które stają się nie tylko elementem pomocniczym, ale częścią procesu zarządzania wydajnością”.
 • W raporcie The IDC MarketScape: Worldwide Learning Management in Integrated Talent Management 2013 Vendor Analysis (IDC #242568, sierpień 2013) zwrócono uwagę na „dojrzałe funkcje zarządzania szkoleniami” oferowane przez SuccessFactors. Stwierdzono również, iż „dostawcy, którzy chcą być obecni na rynku rozwiązań do zarządzania talentami, uświadomili sobie, że moduł do dokładnego zarządzania szkoleniami jest warunkiem sukcesu”.
 • W raporcie The IDC MarketScape: Worldwide Compensation Management in Integrated Talent Management 2013 Vendor Analysis (IDC #242545, sierpień 2013) napisano: „Menedżerowie mają teraz do dyspozycji nowe narzędzia. Specjaliści ds. wynagrodzeń nie są już skazani na nieporęczne arkusze kalkulacyjne, które były używane od kilku pokoleń. W rezultacie rosną inwestycje w rozwiązania do zarządzania wynagrodzeniami, które mają coraz większe znaczenie dla klientów z sektora zarządzania zasobami ludzkimi”.

SuccessFactors, spółka zależna firmy SAP, oferuje specjalistom ds. zasobów ludzkich atrakcyjne rozwiązania do zarządzania kapitałem ludzkim, które obejmują cały cykl zatrudnienia pracownika. Rozwiązania te, w których wykorzystano doświadczenie i zaangażowanie SAP, są wspierane przez globalne środowisko partnerów.

Informacje o modelu oceny IDC MarketScape

IDC MarketScape to analityczny model oceny konkurencyjności dostawców rozwiązań informatycznych, telekomunikacyjnych i branżowych na danym rynku. Metodyka badawcza zastosowana w tym modelu jest oparta na rygorystycznych metodach oceny, w których uwzględniane są kryteria jakościowe i ilościowe. Wyniki przedstawiane są w postaci schematu graficznego, na którym zaznaczona jest pozycja każdego dostawcy na określonym rynku. IDC MarketScape stwarza ramy, które umożliwiają porównanie produktów i usług, możliwości i strategii oraz bieżących i przyszłych czynników sukcesu rynkowego różnych dostawców rozwiązań informatycznych, telekomunikacyjnych lub branżowych. Ramy te umożliwiają również nabywcom rozwiązań technologicznych niezależne porównania słabych i mocnych stron swoich bieżących i przyszłych dostawców.

Informacje o SuccesFactor, spółce zależnej firmy SAP

SuccessFactors jest największym dostawcą oprogramowania Business Execution Software, działającego w chmurze. Oferuje rozwiązania do dostosowywania procesów biznesowych oraz zarządzania pracą zespołów, wydajnością pracowników i szkoleniami firmom różnej wielkości w ponad 60 branżach. Nasze rozwiązania są używane w subskrypcji na ok. 22 mln stanowisk na całym świecie. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić dużej i zróżnicowanej grupie klientów innowacyjne rozwiązania, treści i dane analityczne, doświadczenie w zakresie procesów oraz wnioski ze stosowania najlepszych praktyk. Obecnie z naszego pakietu aplikacji korzysta ponad 3 700 klientów w przeszło 177 krajach w 35 językach.

Źródło: SAP

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Wykop
 • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING