Kategoria | Wiadomości

Soneta na Microsoft Strategy Partner Conference 2014

Dodany 17 lipca 2014 przez admin

Krakowska firma Soneta, jako Złoty Partner Microsoft, bierze udział w dorocznej konferencji „Microsoft Strategy Partner Conference”, która właśnie odbywa się w Waszyngtonie. Podczas tego prestiżowego sympozjum, prezentowane są nowości produktowe, odpowiadające panującym i przewidywanym trendom, a największy producent oprogramowania na świecie, przybliża swoim partnerom kierunek rozwoju firmy. Mobile first, cloud first!

W stolicy Stanów Zjednoczonych, w centrum konferencyjnym położonym kilkanaście minut spacerem od Białego Domu, trwa właśnie doroczna konferencja  Microsoft Strategy Partner Conference 2014. Partnerzy Microsoftu z całego świata, w tym Marcin Wojas, dyrektor ds. technologii systemu enova365 z firmy Soneta sp. z o.o., poznali plany biznesowe, które producent z Redmond, zamierza realizować z ich udziałem. Hasłem przewodnim tegorocznej konferencji jest „mobile first, cloud first” i temu zagadnieniu poświęcono najwięcej uwagi. Satya Nadella, nowy szef koncernu, twórca platformy Azure, potwierdził, że Microsoft Azure w dalszym ciągu jest kluczową częścią usługowej strategii firmy. To dobra wiadomość dla firmy Soneta, która oferuje swój system w Microsoftowej chmurze.

„W Microsoft następują głębokie zmiany. Chmura nie jest już tylko platformą do budowania nowych rozwiązań, staje się również sposobem w jaki Microsoft działa i będzie działać w przyszłości. Microsoft będzie koncertował się na sprzedaży usług(services) zamiast programów, całościowych rozwiązań zamiast pojedynczych serwerów. Dlatego rozwiązania takie jak Office365 czy OneDrive stają się kluczem do działania w przyszłości. W tej koncepcji niezwykle ważne są również rozwiązania mobilne, które bez względu na architekturę są najwygodniejszym sposobem dostępu do danych w chmurze. Oczywiście nie należy zapominać o kluczowych dzisiaj rozwiązaniach Social, które pozwalają biznesowi na szybszy i lepszy rozwój” mówi Marcin Wojas.

Niewątpliwie, jednym z ważniejszych komunikatów była informacja o tym, że Microsoft chce udostępnić swoje oprogramowanie i usługi na wszystkich głównych systemach operacyjnych. Taka strategia wynika z niskich udziałów Microsoftu na światowym rynku urządzeń ITC.  Kevin Turner Chief Operating Officer w Microsofcie, przyznał że choć w segmencie komputerów PC Microsoft posiada aż 90% udziałów, to w globalnym ujęciu wszystkich innych urządzeń komputerowych do Microsoftu należy jedynie 14% rynku. Wyjście poza Windows to duża szansa na szybki rozwój i zmianę sytuacji na światowym rynku systemów operacyjnych. Potwierdzeniem nowego kierunku było m.in. wystąpienie Julii White, Microsoft Office General Manager, która zaprezentowała partnerom nowe możliwości Office’a 365 na iPadzie. Nie oznacza to jednak gorszych czasów dla Windows 8, który będzie rozwijany równolegle.

Najbliższe lata to dla Microsoftu zmiany, które jeszcze niedawno wydawały się nie do przyjęcia. Nadchodzi era ,,post-Windows”!

Źródło: Soneta

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING