Kategoria | Wiadomości

SAP wraz z partnerami ustanowił nowy rekord, budując największą hurtownię danych na świecie

Dodany 10 marca 2014 przez admin

SAP poinformował o ustanowieniu nowego rekordu, wpisanego do księgi rekordów Guinessa, na największą na świecie hurtownię danych. Zbudowały ją wspólnie firmy SAP, BMMsoft, HP, Intel, NetApp i Red Hat, wykorzystując w tym celu m.in. platformę SAP HANA oraz rozwiązanie SAP IQ. Hurtownia danych, poddana niezależnemu audytowi i wpisana do księgi rekordów Guinessa, ma pojemność 12,1 petabajtów. To czterokrotnie więcej od poprzedniego rekordu.

„Ustanowienie nowego rekordu przy pomocy SAP HANA i SAP IQ było dla naszego zespołu inżynierów wielkim wyzwaniem”, powiedział Dr. Vishal Sikka, członek zarządu SAP AG, odpowiedzialny za rozwój produktów i innowacje. „Naszym celem było przekroczenie dotychczasowych granic w analizie wielkich zbiorów danych dzięki szybkim i skalowalnym rozwiązaniom analitycznym. SAP udowodnił, że nasza platforma może osiągać niewiarygodne wyniki, pokazując przy okazji opłacalne i wydajne podejście do rozwiązywania problemów w obszarze analityki i Big Data”.

Nowy rekord świata potwierdza, że SAP HANA i SAP IQ mogą skutecznie obsługiwać największe zbiory danych biznesowych i analitykę Big Data. Wcześniej SAP i partnerzy ustanowili rekord świata, wczytując i indeksując Big Data na poziomie 34,3 terabajtów na godzinę.

Zespół inżynierów z firm SAP, BMMsoft, HP, Intel i Red Hat zbudował hurtownię danych, wykorzystując w tym celu SAP HANA i SAP IQ 16 oraz BMMsoft Federated EDMT. Rozwiązania działały na serwerach HP DL980 z procesorami Intela i pod kontrolą systemu Red Hat Enterprise Linux. W projekcie wykorzystano również pamięć masową NetApp E5460. Hurtownia danych o pojemności 12,1 PB została zbudowana i przetestowana w laboratorium HP w Santa Clara w Kalifornii, a kontrolę przeprowadziła firma InfoSizing, niezależny audytor certyfikowany przez Transaction Processing Council.

SAP, ustanawiając nowy rekord świata, potwierdził, że ogromne ilości danych mogą być przetwarzane szybko i efektywnie. Dzięki temu firmy mogą usprawnić swój biznes na takie sposoby, które wcześniej wydawały się niemożliwe lub niepraktyczne.

Źródło: SAP

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING