Kategoria | Wiadomości

Tagi | , ,

SAP w kwadrancie liderów platform mobilnych w raporcie firmy Gartner

Dodany 22 sierpnia 2013 przez admin

Firma SAP AG poinformowała, że znalazła się w kwadrancie liderów w raporcie „Magic Quadrant for Mobile Application Development Platforms (MADP) (Magiczny kwadrant platform rozwoju aplikacji mobilnych)” za rok 2013, opublikowanym przez firmę Gartner*, wiodącą światową firmę analityczną rynku IT. Sukces ten nastąpił krótko po opublikowanym niedawno raporcie Gartnera „Magic Quadrant for Mobile Device Management (MDM) (Magiczny kwadrant zarządzania urządzeniami mobilnymi)” 2013, w którym firma SAP również została uznana za lidera**.

Uznanie analityków wynika z wysokiej oceny oferty platform mobilnych SAP: SAP Mobile Platform i SAP Mobile Secure, które obejmują rozwiązania: SAP Afaria do zarządzania urządzeniami mobilnymi, SAP Mobile Documents do zarządzania treściami mobilnymi oraz SAP Mobile App Protection solution by Mocana do zarządzania aplikacjami mobilnymi. W obu raportach Gartnera firma SAP zawdzięcza pozycję lidera „umiejętnej realizacji i kompletność proponowanej wizji”.

Według analityków firmy Gartner: „Analizowany rynek wkracza w fazę wczesnej stabilizacji, przechodząc przez etap konsolidacji i rozwoju konkurencji, w związku z czym Gartner oczekuje od liderów rynku, że będą osiągać zyski, obniżać poziom ryzyka oraz konsekwentnie osiągać wysokiej jakości wyniki na projektach. Liderzy muszą nie tylko świetnie sobie radzić z rozwojem i wdrażaniem wielu platform, powinni również dysponować przemyślaną wizją wielokanałowego dostępu, obsługą wielu standardów, dobrą znajomością wymogów informatycznych oraz skalowalną siecią partnerską, która pomaga we wprowadzaniu produktów na rynek. Poza tym liderzy muszą również oferować proste procesy zakupu platform, rozwoju oprogramowania, jego wdrożenia i aktualizacji. Liderzy mogą skupić się przede wszystkim na sektorze B2C lub B2E, ale wyniki analizy wizji i jej realizacji są wyższe dla dostawców, którzy są w stanie zaspokoić potrzeby obu sektorów jednocześnie”*.

„Firma SAP to jedyny dostawca zajmujący pozycję lidera zarówno w Magicznym kwadrancie MADP, jak i MDM. Potwierdza to, że jesteśmy jedynym producentem oprogramowania, który oferuje wiodące w swojej klasie platformy mobilne, możliwe do wdrożenia zarówno lokalnie, jak i w chmurze” — stwierdził Nick Brown, wiceprezes działu strategii i rozwoju rynku rozwiązań mobilnych w firmie SAP. „Bardzo wcześnie postawiliśmy na technologie mobilne, dzięki czemu firmie SAP udało się stworzyć najbardziej kompleksową platformę mobilną, aplikacje mobilne oraz ofertę usług zarządzania mobilnością w firmie dla klientów z sektorów B2C i B2E, jak również dla ekosystemu klientów i partnerów”.

_____

* Raport firmy Gartner „Magic Quadrant for Mobile Application Development Platforms (Magiczny kwadrant platform rozwoju aplikacji mobilnych)”. Autorzy: Ian Finley, Van Baker, Ken Parmelee, David Mitchell Smith, Ray Valdes, Gordon Van Hulzen, 7 sierpnia 2013 r.

** Raport firmy Gartner „Magic Quadrant for Mobile Device Management (Magiczny kwadrant platform do zarządzania urządzeniami mobilnymi)”. Autorzy: Phillip Redman, Monica Basso, John Girard i Terry Cosgrove, 23 maja 2013 r.

Źródło: www.sap.com

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING