Kategoria | Wiadomości

Tagi | ,

SAP przyśpiesza i upraszcza migrację na SAP HANA®

Dodany 16 września 2013 przez admin

SAP poinformował o nowej ofercie, która przyspiesza i upraszcza przejście na platformę SAP HANA®. Propozycja ta skierowana jest do firm pracujących na oprogramowaniu SAP® Business Suite. Pakiet szybkiej migracji baz danych pod SAP Business Suite do platformy SAP HANA umożliwi działom IT łatwiejsze zastąpienie relacyjnych baz danych wysoko wydajną platformą SAP HANA. Nowa oferta SAP automatyzuje proces migracji dzięki pakietowi prekonfigurowanych aplikacji, usług wdrożeniowych, zestandaryzowanych treści i narzędzi wspomagających użytkowników końcowych. Szybka migracja bazy danych pod SAP Business Suite do SAP HANA jest dostępna dla wszystkich klientów i partnerów SAP. Zespół SAP® Consulting oferuje w pakiecie stałą cenę i zakres wdrożenia, przez co można zredukować ryzyko związane z opóźnieniami, przestojami, wzrostem kosztów projektu, naruszeniem bezpieczeństwa, czy wyzwań związanych z integracją.

Migracja baz danych dawniej często wywoływała ból głowy pracowników IT, zwłaszcza gdy w grę wchodziła zmiana dotycząca baz danych pod wykorzystywane przez długi czas systemy transakcyjne. Trudna do przeprowadzenia migracja mogła powodować ryzyko dla działalności operacyjnej i wydajności lub spowodować dodatkowe koszty. Pakiet szybkiej migracji do SAP HANA umożliwia prosty przebieg takiej operacji dla większej liczby organizacji, które korzystają SAP Business Suite.

Pakiet migracji baz danych jest dostępny w postaci rozwiązania SAP® Rapid Deployment, które umożliwia użytkownikom SAP Business Suite łatwiejsze przejście na platformę SAP HANA. Migracja pozwala osiągać większą wartość biznesową, obniżyć koszty IT i zwiększyć zadowolenie użytkowników, którzy dzięki SAP HANA mają do dyspozycji efektywniejsze narzędzia, działające w czasie rzeczywistym, szybsze procesy i znacznie uproszczoną infrastrukturę IT.

Projekt migracji do SAP HANA rozpoczyna się od analizy bazy danych oraz aktualnie używanej wersji SAP Business Suite. Następnym punktem jest instalacja SAP HANA oraz SAP NetWeaver® w najnowszej wersji oraz aktualizacja aplikacji SAP® ERP 6.0 lub SAP® Customer Relationship Management (SAP CRM) 7.0 do najnowszych edycji za pomocą pakietów aktualizacyjnych: SAP Enhancement Package 7 dla SAP ERP 6.0 i SAP Enhancement Package 3 dla SAP CRM 7.0. Dla wcześniejszych wersji SAP Business Suite aktualizacja przebiega z wykorzystaniem dodatkowych, opcjonalnych pakietów usług.

Migracja bazy danych opiera się na eksportowaniu bazy danych starszego typu oraz przeniesieniu jej na platformę SAP HANA. Korzyścią dla klienta jest możliwość przeniesienia bazy danych bez ponownej implementacji systemu, a tym samym płynniejsze przejście przez istniejące procesy, co pozwala na zminimalizowanie zakłóceń w funkcjonowaniu firmy.

„SAP oferuje sprawdzony i niezawodny pakiet usług, który pozwala zapomnieć o wątpliwościach i niepewności towarzyszących migracji baz danych” powiedział Bernard Welz, wiceprezes i szef działu Solution&Knowledge Packaging SAP. „Jesteśmy w stanie ułatwić pracę klientom SAP Business Suite dzięki sile przetwarzania danych w pamięci, czy to na serwerach własnych, czy też w ramach usługi w chmurze SAP HANA Enterprise Cloud”.

Źródło: SAP

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING