Kategoria | Wiadomości

SAP ogłasza wyniki za pierwszy kwartał roku 2014

Dodany 23 kwietnia 2014 przez admin

SAP AG ogłosił wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2014 r., zakończony 31 marca 2014.

 • Szybki wzrost w chmurze, wyprzedzający roczne prognozy zakresu wzrostu: Przychody z subskrypcji oprogramowania dostarczanego w chmurze, nieoparte na standardach MSSF, wzrosły o 38%, licząc po stałych kursach walut (o 32% licząc po bieżących kursach walut)
 • Silny wzrost wpływów z oprogramowania w chmurze: Wpływy z oprogramowania w chmurze, nieoparte na standardach MSSF, wzrosły o 36%, licząc po stałych kursach walut, ekstrapolowane na pełny rok przychody ze sprzedaży rozwiązań chmurowych zbliżają się do 1,1 mld EUR
 • Wzrost przychów ze sprzedaży oprogramowania i usług związanych z oprogramowaniem wyprzedza roczne prognozy zakresu wzrostu: Przychody ze sprzedaży oprogramowania i usług związanych z oprogramowaniem, nieoparte na standardach MSSF, wzrosły o 9% licząc po stałych kursach walut (o 4% licząc po bieżących kursach walut, do 3,06 mld EUR, na co wpływ miały silne wahania walut)
 • Szeroka akceptacja rynkowa SAP HANA jako platformy biznesowej do przetwarzania danych w czasie rzeczywistym: Ponad 3,200 klientów SAP HANA, blisko 1000 klientów Business Suite na platformie SAP HANA, prężny ekosystem, ponad 1200 start-up’ów, które korzystają z platformy SAP HANA
 • Wzrost zysku operacyjnego i przyspieszenie przejścia do chmury: Zysk operacyjny, nieoparty na standardach MSSF, wzrósł o 7% według stałych kursów walut (2% po kursach bieżących, do 929 mln EUR, na które wpływ miały silne wahania walut)
 • SAP podtrzymuje prognozy na cały rok 2014

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA W PIERWSZYM KWARTALE 2014

SAP pomyślnie zwiększa swój biznes w chmurze, na co wskazuje szybki wzrost w obszarze rozwiązań dostarczanych w chmurze i dobry wyniki w ramach podstawowej działalności, które przyniosły wzrost przychodów w pierwszym kwartale 2014 roku. Przychody z subskrypcji oprogramowania dostarczanego w chmurze, nieoparte na standardach MSSF, wzrosły o 38%, licząc po stałych kursach walut (o 32% licząc po bieżących kursach walut). Zysk operacyjny, nieoparty na standardach MSSF, wzrósł o 7%, licząc po stałych kursach walut (o 2% licząc po bieżących kursach walut). Przychody ze sprzedaży oprogramowania i usług związanych z oprogramowaniem, nieoparte na standardach MSSF, wzrosły o 9%, licząc po stałych kursach walut (o 4% licząc po bieżących kursach walut).

“Jesteśmy na dobrej drodze, aby stać się firmą w pełni chmurową z szybkim wzrostem w obszarze rozwiązań dostarczanych w chmurze, opartych na SAP HANA. Jednocześnie SAP HANA spotkała się z szeroką akceptacją na rynku jako platforma biznesowa dla przetwarzania danych w czasie rzeczywistym” – powiedzieli Bill McDermott oraz Jim Hagemann Snabe, dyrektorzy zarządzający SAP. “Oferujemy nasze portfolio SAP Business Suite w chmurze i jesteśmy liderem na rynku z najbardziej wszechstronnym i kompleksowym zestawem rozwiązań HR w chmurze. Nasi klienci mogą zarządzać pracownikami, towarami i usługami za pośrednictwem największej na świecie sieci biznesowej w chmurze.”

„9- procentowy wzrost przychodów ze sprzedaży oprogramowania i usług związanych z oprogramowaniem, nieoparty na standardach MSSF i liczony po stałych kursach walut, wyprzedza roczne prognozy zakresu wzrostu” – powiedział Werner Brandt, dyrektor finansowy SAP. “Zwiększyliśmy lekko marżę operacyjną przy jednoczesnym przyspieszeniu naszego biznesu w chmurze. Zysk operacyjny, nieoparty na standardach MSSF i liczony według stałych kursów walut, wzrósł o 7% na podstawie silnego operacyjnego przepływu gotówki, który wzrósł o 9% do 2,35 mld EUR. Wynik ten przywrócił nas do pozytywnej płynności netto w stosunkowo krótkim czasie po dużych przejęciach, które miały miejsce w ciągu ostatnich dwóch lat”.

Ekstrapolowane na pełny rok przychody SAP ze sprzedaży rozwiązań w chmurze sięgają blisko 1,1 mld EUR lub 1,5 mld USD. Wpływy z oprogramowania w chmurze nieoparte na standardach MSSF, wzrosły o 36%, licząc po stałych kursach walut. Na dzień 31 marca 2014 r. oczekiwane przychody w zakresie sprzedaży oprogramowania dostarczanego w chmurze, liczone bez zastosowania standardów MSSF, wynosiły 454 milionów EUR, co w ujęciu rocznym stanowi wzrost o 29%, po stałych kursach walut. Z około 36 mln użytkowników SAP posiada największą bazę subskrybentów na rynku tego typu rozwiązań.

Rozwiązania SAP do obsługi klientów stanowią nową generację w zakresie budowania zaangażowania klienta. Wielokanałowa platforma e-commerce hybris w połączeniu z rozwiązaniami chmurowymi SAP dla sprzedaży przynosi trzycyfrowy wzrost przychodów z oprogramowania i subskrypcji w chmurze, ponieważ redefiniuje zaangażowanie i utrzymanie klientów, a także otwiera nowe możliwości sprzedaży w czasie rzeczywistym.

SAP kontynuuje budowanie największej na świecie sieci biznesowej on-line. Łączna wartość zamówień będących przedmiotem transakcji w sieci Ariba, z której korzysta ok. 1,5 miliona podmiotów, w ostatnich 12 miesiącach przekroczyła 0,5 biliona USD.

SAP HANA w pierwszym kwartale miała bardzo wysoki wskaźnik przyjęcia na rynku, który pokazuje, że jest to wiodąca platforma biznesowa do przetwarzania danych w czasie rzeczywistym. Od czasu premiery w styczniu 2011 platformę SAP HANA wybrało już ponad 3,200 klientów. Portfolio SAP Business Suite na platformie SAP HANA, od czasu ubiegłorocznej premiery, zyskało blisko 1000 klientów. SAP HANA rozwija się również jako wiodąca platforma technologiczna: ponad 1,200 startup-ów z 57 krajów buduje w oparciu o nią nowe aplikacje. Ponad 60 z nich stworzyło dostępne już na rynku produkty.

Źródło: SAP

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Wykop
 • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING