Kategoria | Wiadomości

Tagi | , , ,

SAP na Mobile World Congress: rozwiązania mobilne i chmurowe SAP znajdują kolejne nowatorskie zastosowania, zmieniając oblicze wielu branż

Dodany 28 lutego 2014 przez admin

Podczas Mobile World Congress 2014 w Barcelonie SAP przedstawił zastosowanie swoich innowacyjnych rozwiązań mobilnych i w chmurze w nowych obszarach. Beneficjentem mogą być firmy, które kierują swoją ofertę do klientów nie tylko biznesowych, ale też indywidualnych. Przykładem jest branża motoryzacyjna. BMW we współpracy z SAP przedstawiło na tegorocznym MWC nowatorskie podejście, które urzeczywistnia wizję samochodów zintegrowanych z SAP HANA Cloud Platform i czerpiących korzyści z koncepcji Machine-to-Machine. Współpracę z SAP nawiązały również platformy Service2Media oraz Xamarin. Obie firmy oferują narzędzia do projektowania i zarządzania aplikacjami mobilnymi dla ponad półmilionowej rzeszy deweloperów. Obecnie zaoferują również możliwości tworzenia aplikacji w oparciu o SAP Mobile Platform, która może być wykorzystywana zarówno w modelu tradycyjnym, jak i w chmurze. Również za sprawą chmury swoją ofertę rozszerzył Portugalski Telekom, który będzie oferować nie tylko tradycyjne usługi telekomunikacyjne, ale też SAP Business One Cloud – zintegrowany system biznesowy w chmurze, który wspomaga firmy MŚP w zarządzaniu sprzedażą, finansami i księgowością.

BMW integruje auto z chmurą

Efektem współpracy SAP i BMW jest prototypy samochód, który wykorzystuje SAP HANA Cloud Platform do świadczenia kierowcom i pasażerom spersonalizowanych usług. Mechanizm, który to umożliwia, jest prosty i bezpieczny.

SAP HANA Cloud Platform działa jako łącznik między samochodem, a zewnętrznymi partnerami np. operatorami stacji benzynowych i parkingów lub właścicieli punktów gastronomicznych. I jedni i drudzy mogą wprowadzać i aktualizować w chmurze informacje o swoich produktach lub usługach. Po uwzględnieniu preferencji kierowcy i pasażerów oraz aktualnej lokalizacji i trasy przejazdu informacje są personalizowane i wyświetlane na desce rozdzielczej auta lub urządzeniu mobilnym.

Korzyści z tego typu rozwiązania mogą być wymierne zarówno dla kierowcy, jak i zewnętrznych partnerów. Przykładem jest prototypowy system do nawigacji, który z wyprzedzeniem wyszukuje i informuje kierowcę nie tylko o najlepszym miejscu do zaparkowania, ale też o wysokości opłat za postój. Podobnie działa system oferujący kupony na zakupy w sklepach, restauracjach lub innych punktach gastronomicznych wzdłuż trasy przejazdu.

Więcej informacji (ang.): SAP Develops Innovative Mobility Services for the Connected Car

Deweloperzy mogą tworzyć aplikacje mobilne w chmurze w oparciu o SAP Mobile Platform

Podczas MWC poinformowano również o nawiązaniu współpracy SAP z Xamarin oraz Service2Media. Obaj partnerzy SAP oferują narzędzia do projektowania i zarządzania aplikacjami mobilnymi, z których korzysta ponad pół miliona programistów i deweloperów. Dzięki współpracy z SAP ta liczba może być jeszcze większa. Narzędzia Xamarin oraz Service2Media będą oferowane także poprzez poprzez SAP Mobile Platform.

Mobilna platforma SAP – dostępna zarówno w modelu tradycyjnym, jak i w chmurze – umożliwia tworzenie dowolnych i spersonalizowanych rozwiązań na urządzenia działające w systemach iOS, Android i Windows Phone. wychodząc naprzeciw oczekiwaniom ponad 1,2 mld użytkowników urządzeń przenośnych, którzy chcą, by aplikacje mobilne były równie praktyczne, co łatwe w obsłudze.

„Chcemy sprostać tym wymaganiom. Dlatego udostępniamy naszą mobilną platformę SAP takim dostawcom, jak Xamarin i Service2Media, którzy działają zgodnie z koncepcją bring-your-own-tools, a jednocześnie pozostają wierni otwartym standardom” – powiedział Bill Clark, wiceprezes SAP odpowiedzialny za globalną strategię firmy w segmencie rozwiązań mobilnych.

Więcej informacji (ang.): SAP Empowers Enterprise Developers With Leading Mobile Development Solutions

Telekom oferuje SAP Business One w chmurze

Dzięki rozwiązaniom SAP w chmurze zyskuje także Portugalski Telekom, który do swojej oferty wprowadził SAP Business One Cloud – zintegrowany system informatyczny umożliwiający przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym dzięki wsparciu SAP HANA.

SAP Business One Cloud jest łatwo skalowalny i dedykowany zarówno mniejszym, jak i większym firmom. Dzięki wsparciu ze strony SAP HANA, która wykorzystuje technologię in-memory zarządzanie m.in. sprzedażą, finansami i księgowością jest wydajniejsze, a menedżerowie mają wgląd w aktualne informacje.

Użytkownicy SAP Business One Cloud mogą rozliczać się z Portugalskim Telekomem w trybie abonamentowym, co przekłada się na niższy TCO i szybszy zwrot z inwestycji w IT niż w modelu tradycyjnym.

„Portugalski Telekom włączając do swojej oferty SAP Business One Cloud sprawił, że firmy mogą zmniejszyć swoje wydatki na IT, a jednocześnie zwiększyć swoją elastyczność”, powiedział Rinse Tamsma, wiceprezes SAP odpowiedzialny za globalną sprzedaż SAP Business One. „Dzięki chmurze klienci będą mogli skupić się na własnym biznesie, mając jednocześnie pewność, że ich dane są bezpieczne i niedostępne dla konkurencji”.

„Jesteśmy głęboko przekonani, że pogłębiająca się współpraca z SAP, której efektem jest oferta SAP Business One Cloud, przyniesie naszym biznesowym klientom wymierne korzyści”, dodał Miguel Moreira, dyrektor działu usług w chmurze w PT.

Więcej informacji: Portugal Telecom Brings Customers Streamlined Operations and Increased Agility via Cloud Services for SAP Business One Cloud Powered by SAP HANA Available Worldwide

Źródło: SAP

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING