Kategoria | Wiadomości

SAP liderem w raporcie Gartnera “Magic Quadrant for Talent Management Suites 2014”

Dodany 25 czerwca 2014 przez admin

Firma SAP poinformowała, że drugi rok z rzędu znalazła się w kwadrancie liderów w raporcie „Gartner Magic Quadrant for Talent Management Suites”* („Magiczny Kwadrant Gartnera nt. rozwiązań do zarządzania talentami i rozwojem pracowników). W raporcie, który przygotowała firma analityczna Gartner Inc., uznano chmurowe rozwiązania SuccessFactors, spółki należącej do SAP, za wiodącą technologię do zarządzania talentami i rozwojem pracowników według kryteriów „zdolności do osiągania celów” i „kompletności wizji”.

W swoim raporcie jako liderów Gartner definiuje firmy, które posiadają całościową wizję tego, jak technologia do zarządzania talentami może pomóc dyrektorom HR w osiąganiu celów biznesowych. SAP uważa, że urzeczywistnia tę wizję, pomagając organizacjom budować zaangażowania pracowników i zwiększać wydajności dzięki takim rozwiązaniom, jak SuccessFactors. Rozwiązanie to oferuje zupełnie nowe, innowacyjne podejście do zarządzania wyróżniającymi się talentami i rozwojem ludzi. Szerokie możliwości oprogramowania SuccessFactors wspomagają firmy w zakresie m.in. zwiększania synergii między całym cyklem zatrudnienia, włącznie z zarządzaniem rozwojem, a wszystkimi pozostałymi procesami HR i związaną z nimi analityką.

„Zależy nam na budowaniu i wzmacnianiu zdolności firm do zarządzania całym personelem — zarówno stałym, jak i tymczasowym — od wstępnej rekrutacji i przeszkolenia do bieżącego rozwoju oraz zarządzania wydajnością, retencją, następstwami, po zakończenie pracy” — powiedział Mike Etting, szef działu Cloud and On-Premise HR w SAP. „Uważamy, że nasza pozycja w kwadrancie liderów Gartnera wynika bezpośrednio z tego, że możemy zaoferować klientom wybór elastycznych, skalowalnych rozwiązań, które budują zaangażowanie pracowników i spełniają potrzeby organizacji, a jednocześnie pomagają w stworzeniu kompleksowego systemu HR”.

„Wybraliśmy SAP w chmurze m.in. dlatego, że nie chcieliśmy mieć własnej infrastruktury informatycznej. Nie jesteśmy przecież firmą IT” — powiedział David Bowes, główny dyrektor ds. kadr w WDS, spółce firmy Xerox. „SAP oferuje nam chmurowe systemy HRIS i rozwiązania do zarządzania talentem ze zoptymalizowanym interfejsem użytkownika i bez finansowych niespodzianek”.

Raport Gartner Magic Quadrant nt. rozwiązań do zarządzania talentami pobrać raport tutaj.

Źródło: SAP

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING