Kategoria | Wiadomości

SAP i Social Impact rozszerzają swój program stypendialny na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią

Dodany 02 lipca 2014 przez admin

Organizacja Social Impact rozszerza swój program stypendialny Social Impact Start, wspierany przez SAP, na Polskę oraz kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Program jest przeznaczony dla startupów, których celem jest rozwiązywanie problemów społecznych z wykorzystaniem innowacji. W tym roku o stypendium mogą ubiegać się również przedsiębiorcy społeczni z Polski. Termin składania wniosków mija 15 lipca 2014 roku.

Najbardziej palące problemy naszych czasów wymagają innowacyjnego podejścia. Dlatego SAP chce pomagać osobom, które szukają rozwiązań dla najważniejszych problemów społecznych. W ramach współpracy SAP z organizacją Social Impact powstał program Social Impact Start skierowany do przedsiębiorców społecznych, którzy rozpoczynają swoją działalność. Ma on na celu pomóc wybranym startupom rozwinąć ich projekty oraz wypracować trwałe koncepcje i modele biznesowe. Do tej pory z programu Social Impact Start skorzystało ponad 120 przedsiębiorców społecznych z Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii.

Do programu można zgłaszać projekty w początkowej fazie rozwoju, których celem jest stworzenie biznesu będącego rozwiązaniem ważnego problemu społecznego.

Najlepsze projekty otrzymają wsparcie zarówno finansowe w postaci stypendium, jak i merytoryczne – wybrani przedsiębiorcy społeczni będą mogli uczestniczyć w miesięcznym programie szkoleniowym odbywającym się w Berlinie. W ramach programu szkoleniowego otrzymają m.in. miejsce do pracy w Social Impact Lab, będą uczestniczyć w warsztatach, indywidualnych lub grupowych sesjach szkoleniowych, seminariach, otrzymają porady od ekspertów. Zwycięzcy będą mieli również dostęp do sieci wiodących przedsiębiorców społecznych, dzięki czemu będą mogli czerpać korzyści z inspirującej wymiany myśli, wiedzy, doświadczeń i lepiej rozwijać swój projekt.

Aplikacje można składać online pod adresem www.socialimpactstart.eu/sis-ee. Wniosek należy przesłać do 15 lipca 2014 roku, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni 10 sierpnia. Spośród aplikacji nadesłanych z Polskich wybrane zostaną dwa start-upy, które w nagrodę otrzymają stypendium w wysokości 5.000 EUR oraz możliwość uczestnictwa w programie szkoleniowym. Szkolenie odbędzie się w terminie 12 września – 15 października 2014, w Social Impact Lab w Berlinie.

Więcej informacji o programie oraz warunkach uczestnictwa znaleźć można pod adresem www.socialimpactstart.eu/sis-ee

Źródło: SAP

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING