Kategoria | Wiadomości

SAP finalizuje przejęcie hybris i wzmacnia swoją ofertę rozwiązań

Dodany 05 sierpnia 2013 przez admin

Firma SAP AG oraz firma hybris, szybko rozwijający się i cieszący się dużym uznaniem lider rozwiązań dla handlu, poinformowały o finalizacji przejęcia hybris przez SAP. Transakcja ta jest dla firmy SAP inwestycją w przyszłość handlu i obsługi klienta. Producent oprogramowania chce ułatwiać przedsiębiorcom zapewnianie odpowiedniej, kontekstowej i spójnej obsługi klienta we wszystkich kanałach sprzedaży, wykorzystujących interakcje elektroniczne. Obie firmy zamierzają połączyć wielokanałowe rozwiązania dla handlu produkcji hybris z solidną technologią oraz nowatorskimi rozwiązaniami przetwarzania danych w pamięci, w chmurze i na urządzeniach przenośnych firmy SAP. Ma to na celu osiągnięcie wyższego poziomu w zakresie obsługi klientów i w analizach ich potrzeb i zachowań.

„Firmy SAP i hybris dadzą przedsiębiorcom i konsumentom technologie obsługi klienta nowej generacji. Wspólnie stworzymy środowisko płynnego przenikania się światów elektronicznego i fizycznego” — powiedzieli Bill McDermott oraz Jim Hagemann Snabe, dyrektorzy generalni SAP AG. „Wzbogacenie naszej oferty o platformę handlu firmy hybris, pozwoli nam pomóc przedsiębiorcom w bezprecedensowym zacieśnieniu kontaktów z klientami — na bieżąco i niezależnie od wykorzystywanego urządzenia, kanału sprzedaży czy punktu kontaktu”.

Niezbędne w branży handlowej

Przeprowadzone niedawno przez firmę Bloomberg Businessweek Research Services (BBRS) globalne badanie wykazało, że większość menedżerów dostrzega coraz bardziej palącą potrzebę zacieśnienia interakcji z klientami i zapewnienia im należytej obsługi niezależnie od czasu, miejsca i technologii, tak aby „byli oni obsługiwani w sposób kontekstowy i spersonalizowany, z wykorzystaniem informacji zbieranych na bieżąco, a także żeby obsługa była taka sama we wszystkich dostępnych kanałach — mobilnym, społecznościowym, internetowym czy tradycyjnym”. hybris’ Commerce Suite to otwarta, łatwa w rozbudowie platforma, która obejmuje wiele kanałów kontaktu z klientem i wykorzystuje nowoczesne technologie zarządzania zawartością oraz ujednolicone procesy handlowe stworzone z myślą o zaoferowaniu przedsiębiorcom jednolitego wglądu w profil klienta, jego produkty i jego zamówienia, a klientom — jednolitego wglądu w ofertę firmy.

„Korzystamy z rozwiązań obu firm i dzięki nim jesteśmy w stanie traktować klientów indywidualnie, co pozwala nam skutecznie konkurować na naszym rynku oraz rozwijać naszą działalność” — powiedział Sven Blumenstiel, dyrektor ds. informatyki w firmie Sonova.

„Obecnie klienci oczekują jednolitej obsługi niezależnie od kanału sprzedaży, a do tego ich oczekiwania z każdym wręcz miesiącem są coraz większe” — powiedział Ole Vogt, starszy kierownik ds. produktów w dziale marketingu interaktywnego firmy Phonak. „Mamy nadzieję, że połączenie sił przez firmy hybris i SAP zaowocuje nowatorskimi rozwiązaniami, których potrzebujemy do skutecznego konkurowania na globalnych rynkach poprzez nieustanne adaptowanie się do zmieniających się warunków w celu stopniowego powiększania udziału w rynku”.

Firmy SAP i hybris wprowadzają nowatorskie technologie obsługi klienta

Zasady gry uległy zmianie. Teraz to klienci dyktują warunki. Obecnie przedsiębiorcy potrzebują systemów, które będą potrafiły na bieżąco przewidywać zachowania i potrzeby klienta oraz dostosowywać się do nich niezależnie od sposobu i kanału kontaktu. Produkty firmy hybris stanowią doskonałe uzupełnienie rozwiązań firmy SAP® przeznaczonych do zapewnienia kompleksowej obsługi klientów na polach marketingu, sprzedaży, usług i handlu. Jako część rodziny SAP firma hybris wykorzysta nowatorskie technologie mobilne, przetwarzania w chmurze oraz wykorzystywania wielkich zbiorów danych, opracowane przez firmę SAP, do rozwoju najbardziej zaawansowanej i najsprawniejszej platformy handlu dostępnej na rynku.

„Dzięki rozwiązaniom firmy SAP będziemy mogli dalej rozwijać naszą — i tak już najlepszą w branży — platformę handlową” — powiedzieli Ariel Lüdi, dyrektor generalny firmy hybris, oraz Carsten Thoma, prezes i współzałożyciel firmy. „Będziemy mogli przyspieszyć realizację naszej wizji — wspierania naszych klientów w przejściu od koncentrowania się na poszczególnych kanałach do podejścia obejmującego wszystkie dostępne kanały. Nasze rozwiązanie jest uniwersalne — można je stosować do wszystkich interakcji z klientem, we wszystkich modelach oraz w dowolnej branży. Współpraca firm hybris i SAP to zdecydowanie dobra wiadomość dla przedsiębiorców, którzy będą mogli komunikować się z klientami bez najmniejszych problemów w czasie rzeczywistym, zarówno osobiście, jak i z wykorzystaniem dowolnych urządzeń, niezależnie od kanału sprzedaży czy punktu kontaktu”.

Firma hybris będzie funkcjonować w ramach SAP, jako niezależna jednostka organizacyjna i zachowa obecne kierownictwo. Swoje produkty będzie oferować zarówno klientom SAP, jak i firmom, które nie korzystają z SAP. Modyfikacji ulegnie nazwa firmy, która odtąd będzie brzmieć „hybris, an SAP company” (hybris, spółka SAP).

Źródło: www.sap.com

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING