SaldeoSMART odczytuje pozycje towarowe z faktur

Dodany 14 sierpnia 2016 przez admin

Internetowa platforma księgowa SaldeoSMART została wzbogacona o moduł umożliwiający odczytywanie z dokumentów zakupu i sprzedaży poszczególnych pozycji towarowych.

SaldeoSMART usprawnia i unowocześnia pracę osób zajmujących się księgowością w firmach i biurach rachunkowych, pozwalając im na skanowanie faktur i automatycznie wykrywając na skanach dane niezbędne do ich zaksięgowania. System dedykowany dla firm umożliwia też nowoczesny obieg dokumentów, który odbywa się w 100% wirtualnie, bez udziału papierowych faktur.

Podstawą innowacyjności SaldeoSMART jest jednak Odczytywanie Dokumentów, czyli oparty o technologię OCR moduł odczytujący z niezwykle wysoką, sięgającą 99%, skutecznością dane z zeskanowanych faktur. Teraz możliwości systemu poszerzyły się – z faktur mogą być również wychwycone poszczególne pozycje towarowe, co pomoże jeszcze bardziej poprawić komfort pracy działów księgowości w firmach.

Wprowadzona aktualizacja przyda się w pierwszej kolejności tym firmom, które ręcznie wprowadzają informacje o zakupionych towarach z faktur do programów magazynowych, księgowych, zakupowych i ERP. Zautomatyzowane odczytywanie pozycji z faktur da im ogromną oszczędność czasu przy prowadzeniu stanów magazynowych. Co więcej, zapewniamy użytkownikom naszego systemu opcję analizy zawartości faktur. Mamy nadzieję, że możliwość tworzenia zestawień dotyczących rodzaju i struktury dokonywanych zakupów ułatwi firmom lepsze planowanie – mówi Krzysztof Wojtas, architekt systemu SaldeoSMART.

Kolejną korzyścią, jaką przyniesie księgowym w firmach najnowsza wersja SaldeoSMART, jest kompleksowe wyszukiwanie dokumentów, które może być przeprowadzone nie tylko po numerze faktury czy nazwie kontrahenta, ale także po słowach zawartych w pozycjach towarowych.

Funkcjonalność odczytywania pozycji towarowych z faktur może mieć też kluczowe znaczenie w przypadku, gdyby Ministerstwo Finansów zadecydowało o przywróceniu początkowych założeń Jednolitego Pliku Kontrolnego. Pierwotnie planowano nałożenie na przedsiębiorców obowiązku przesyłania w formacie JPK danych z faktur VAT dokumentujących zakup, lecz Ministerstwo wycofało się z tego pomysłu.

SaldeoSMART to system dla biur księgowych, a także dla firm, które mają własny dział księgowości. Oprogramowanie jest aktualizowane w miarę zmian zachodzących w prawie oraz rozwijane o nowe funkcjonalności na podstawie informacji zwrotnych od użytkowników. Za stworzenie i rozwój systemu odpowiada krakowska spółka BrainSHARE IT, która łączy wiedzę o nowoczesnej księgowości z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu oprogramowania.

Źródło: BrainSHARE IT

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING