Kategoria | Wiadomości

Sage: wyniki w Polsce za pierwsze półrocze obrachunkowe 2013

Dodany 16 maja 2013 przez admin

Firma Sage sp. z o.o., wiodący producent i dostawca oprogramowania wspomagającego zarządzanie dla sektora MSP w Polsce, w swoim pierwszym półroczu obrachunkowym (od października 2012 do marca br.), osiągnęła wyraźne wzrosty w porównaniu do analogicznego okresu finansowego w minionym roku.

W I. półroczu finansowym 2013, do dnia 31.03.2013, spółka uzyskała przychody w wysokości36 043 tys. złotych oraz wypracowała zysk netto 4 386 tys. złotych Oznacza to wzrost przychodów w stosunku do pierwszego półrocza 2012 roku finansowego o 3,2% oraz wzrost zysku netto aż o 14,5% w tym samym okresie. (Dane według polskich standardów rachunkowości.)

Obecnie, baza zarejestrowanych klientów Sage sp. z o.o. liczy łącznie już ponad 68 300 podmiotów. W minionym półroczu, firmie udało się pozyskać prawie dwa tysiące nowych klientów – dokładnie 1 941 przedsiębiorstw – tyle samo, co w analogicznym okresie rok temu.

Komentarz wyników

– Wyniki Sage w Polsce w naszym pierwszym półroczu obrachunkowym są satysfakcjonujące. Rynek jest bardzo wymagający i daje się obserwować postawę wyczekującą, co nie sprzyja inwestycjom w IT. Widać to po wynikach giełdowych spółek IT operujących na rynku MSP. Przełom roku był dla nas i naszych Klientów okresem szczególnie wytężonej pracy, związanej z dostosowywaniem oprogramowania do nowych wymogów prawnych, po zmianach przepisów o VAT. – mówi Elwira Sokołowska, prezes Zarządu Sage sp. z o.o. Czeka nas jeszcze jedna istotna zmiana na przełomie 2013 i 2014. To bardzo absorbuje nasze zasoby, ale w pierwszym rzędzie musimy zapewnić wysoki stopień bezpieczeństwa prawnego naszym Klientom.

Źródło: www.sage.com.pl

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING