Robot enova mistrzem Europy

Dodany 27 marca 2013 przez admin

W ubiegły weekend, podczas zawodów Robot Challenge 2013 w Wiedniu, robot enova pokonał wszystkich konkurentów w kategorii minisumo i został mistrzem Europy. To już kolejne zwycięstwo Magnat Cyber Forge Team, tym razem na arenie międzynarodowej. Co więcej, finał imprezy w tej kategorii został rozstrzygnięty między zespołami z naszego kraju. W rezultacie trzy polskie maszyny stanęły na podium, a Polska zajęła I miejsce w kategorii generalnej.

Była to już dziesiąta, jubileuszowa edycja mistrzostw Europy Robot Challenge 2013 w Wiedniu. Podczas zawodów roboty rywalizowały ze sobą w 15 konkurencjach, do których w tym roku stanęło kilkaset maszyn z całego świata. Są to największe zawody w Europie, a najpopularniejszą konkurencją są tam walki robotów MiniSumo. Na tegorocznych mistrzostwach wzięło w niej udział około 100 robotów z całego świata m.in. Hiszpanii, Szwecji, Meksyku, Turcji, Litwy, Łotwy oraz Polski. Drużyny z Polski od kilku lat są w światowej czołówce tej kategorii. Na zawodach nie zabrakło mistrzów ubiegłych edycji. Zawody trwały 2 dni (23-24.03). W początkowej fazie mistrzostw było 8 grup eliminacyjnych, Enova oraz Mirror Mateusza Paczyńśkiego (Air 2 rok ETI) wyszli z grup eliminacyjnych bez żadnej przegranej.  W następnej fazie były rozgrywki pucharowe, roboty Enova i Mirror pokonały wszystkie roboty MiniSumo z wyżej wymienionych krajów i spotkały się w walce o wejście do finału. Po zaciętej rywalizacji Enova weszła do finału. Tam spotkała się z robotem Storm, stduentów z AGH, naszych odwiecznych rywali, którzy depczą nam ciągle po piętach w klasyfikacji. Enova pokonała Storma, tym samym drużyna ze swoim robotem zdobyła tytuł mistrzów Europy. Robot Mirror wygrał walkę o 3 miejsce z Hiszpanem, co doprowadziło do tego, że podczas tegorocznych mistrzostw w kategorii MiniSumo polskie drużyny zajęły wszystkie trzy miejsca na podium. Z zawodów Robot Challenge 2013 polskie drużyny przywiozły do kraju 4 złote medale, 3 srebrne i 3 brązowe oraz po raz kolejny I miejsce w klasyfikacji generalnej.

Trójmiejską drużynę Magnat Cyber Forge Team, w której skład wchodzą Mateusz Piotrzykowski, Szymon Zagórnik i Piotr Krzemiński, spotkać będzie można w najbliższych terminach na kolejnych konkursach krajowych, w tym 20 kwietnia na Trójmiejskim Turnieju Robotów. Obecnie drużyna przymierza się również do konkursów organizowanych w Stanach Zjednoczonych.

„Wyniki drużyny MCFT jak i zresztą wyniki innych polskich drużyn na zawodach w Wiedniu są tylko potwierdzeniem tego co pewnie w głębi duszy każdy z nas wie a mianowicie, że mamy w Polsce mnóstwo bardzo zdolnych i utalentowanych ludzi, którzy jak im się stworzy możliwości są w stanie dla Polski osiągnąć bardzo wiele” – mówi Marek Andrzej Pukaluk z firmy Magnat, jeden ze sponsorów drużyny.

„Z nieukrywaną przyjemnością, a nawet dumą, śledzę losy drużyny i skonstruowanego przez nich robota enova. Cieszę się, że nosi imię naszego oprogramowania i jestem pewien, że drużyna osiągnie jeszcze wiele. Utalentowani ludzie, determinacja, pasja oraz wspólna praca zespołowa jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Pamiętam jak w 2002 r wraz z dwójką znajomych, podjęliśmy decyzję o założeniu firmy i rozpoczęliśmy pracę nad oprogramowaniem enova. Początki bywają trudne ale dzięki ciężkiej pracy, stałej ekipie projektowej oraz know how w dziedzinie technologii i zarządzania, osiągnęliśmy obecną pozycję rynkową i znaleźliśmy się w ścisłej czołówce dostawców systemów ERP w Polsce. Tym bardziej osobiście doceniam osiągnięcia drużyny i trzymam kciuki za dalsze sukcesy robota enova” – mówi Robert Czuła, Prezes Zarządu z Soneta Sp. z o.o., sponsor drużyny.

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.