Riverbed ponownie liderem w kwadrancie Gartnera w zakresie monitorowania wydajności sieci

Dodany 03 marca 2016 przez admin

Riverbed Technology, lider infrastruktury wydajności aplikacji, ogłosił, że Gartner umieścił rozwiązanie Riverbed® SteelCentral™ w kwadrancie liderów w kategorii monitorowania wydajności sieci (Network Performance Monitoring and Diagnostics – NPMD). To już trzeci raz z rzędu Riverbed określony został liderem NPMD. Pełną treść raportu można pobrać ze strony http://rvbd.ly/1o10t5z.

Ponadto, Riverbed został określony liderem w raporcie Gartnera z marca 2015 roku w kategorii optymalizacji WAN oraz jako pretendent w raporcie z grudnia 2015 dotyczącego monitorowania wydajności aplikacji.

„Wraz z przechodzeniem przez firmy „cyfrowej transformacji”, potrzebują one uzyskać odpowiedni wgląd w sieć i wydajność aplikacji jednak współcześnie coraz ciężej go osiągnąć ze względu na rosnące skomplikowanie infrastruktury IT. Riverbed dostarcza narzędzia umożliwiające dogłębny wgląd w hybrydowe i chmurowe środowiska IT. Cieszymy się, że Gartner określił nas po raz kolejny mianem lidera w NPMD,” powiedział Mike Sargent, Senior Vice President i General Manager w Riverbed SteelCentral Business Unit.

„Nasze rozwiązania monitorujące wydajność sieci są integralną częścią SteelCentral, centrum monitorowania wydajnością aplikacji,” dodał Sargent. „Dzięki naszej silnej pozycji w rankingach Gartnera wierzymy, że RIverbed SteelCentral będzie obecnie postrzegany jako niekwestionowany lider w zakresie pełnego zarządzania wydajnością sieci i aplikacji.”

Rynek NPMD to szybko rosnący segment w obszarze zarządzania siecią. Gartner ocenia wartość rynku NPMD na 1.1 mld dolarów. Według raportu „Market Share Analysis: IT Operations Management Software, Worldwide, 2014” przygotowanego przez Gartnera, roczny wzrost tego rynku to 10%.

Według raportu Gartnera, „narzędzia NPMD pozwalają IT zrozumieć wydajność aplikacji, sieci i komponentów infrastruktury za pośrednictwem instrumentacji sieci. Narzędzia te pozwalają również uzyskać informacje odnośnie jakości, która jest dostarczana użytkownikowi. Celem rozwiązań NPMD jest nie tylko monitorowanie ruchu sieciowego i infrastruktury aby ułatwić rozwiązywanie problemów związanych z degradacją i przerwami w działaniu, ale również aby identyfikować możliwości optymalizacji wydajności. Dokonuje się tego poprzez diagnostykę, analitykę oraz dogłębną analizę przyczyn aby w pełni monitorować dzisiejsze skomplikowane środowiska IT.”

Riverbed SteelCentral Performance Management Suite

Riverbed® SteelCentral™ to kompletna platforma do zarządzania wydajnością i centrum sterowania wydajnością aplikacji w środowiskach hybrydowych. SteelCentral w sposób unikatowy łączy jakość dostarczaną użytkownikowi, aplikacje i monitorowanie wydajności sieci wraz z narzędziami do zarządzania w jednym, łatwym w użyciu i przyjaznym interfejsie, który pozwala zarówno IT i osobom decyzyjnym zobaczyć co jest przyczyną słabej wydajności aplikacji.

Źródło: Riverbed

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING