Kategoria | Wiadomości

Rekordowe wyniki Veeam za 2016 rok: wzrost o 28 proc. rok do roku oraz przychody z zamówień przekraczające 607 milionów dolarów

Dodany 20 stycznia 2017 przez admin

Firma Veeam® Software, innowacyjny dostawca rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise™), podała wyniki finansowe za 2016 rok. Veeam zanotował rekordowe przychody z zamówień w wysokości 607,4 mln dol., tj. 28-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem poprzedzającym. Jest to zasługą przychodów z sektora korporacyjnego oraz segmentu chmurowego, które rosną coraz szybciej, w miarę, jak przedsiębiorstwa każdej wielkości dążą do zagwarantowania dostępności w trybie 24/7/365 w świecie chmury hybrydowej.

„Rok 2016 był dla nas fantastyczny pod każdym względem, co zawdzięczamy nienasyconemu apetytowi użytkowników na stały dostęp do danych, aplikacji i usług IT, w każdym miejscu i o każdej porze” – powiedział Peter McKay, prezes i dyrektor ds. operacyjnych w firmie Veeam. „W miarę, jak organizacje dokonują cyfrowej transformacji każdego aspektu swojej działalności, dyrektorzy ds. informacji zaczynają sobie uświadamiać, że inwestycje IT nie będą wiele warte, jeśli nie uda się zagwarantować ich ciągłego działania. Obserwujemy ogromny wzrost popytu na pakiet Veeam Availability Suite we wszystkich sektorach rynku, a szczególnie w przedsiębiorstwach z list Fortune 500 i Global 2000”.

Oto inne, warte odnotowania osiągnięcia firmy Veeam w 2016 roku:

 • Dynamiczny rozwój na rynku korporacyjnym. Pod koniec 2016 roku klientami Veeam było 73 proc. firm z listy Fortune 500 i 56 proc. firm z listy Global 2000. Liczba zamówień na nowe licencje z sektora korporacyjnego wzrosła o 57 proc. (w ujęciu rok do roku), a liczba nowych klientów korporacyjnych zwiększyła się o 48,6 proc. do 761 w tym samym okresie.
 • 230 tysięcy klientów na całym świecie. W 2016 roku Veeam zdobył niemal 50 tysięcy klientów płacących za jego rozwiązania, zgodnie z historyczną średnią, która wynosi około 4 tysiące nowych klientów miesięcznie.
 • 13,3 mln maszyn wirtualnych chronionych przez rozwiązania Veeam, w tym ponad milion maszyn wirtualnych zarządzanych przez partnerów VCSP.
 • 45 tysięcy członków sieci ProPartner na całym świecie. Duży nacisk, jaki Veeam kładzie na kanał sprzedaży, przyciąga nowych resellerów, dostawców usług i partnerów VAR.
 • DRaaS i BaaS: Program Veeam Cloud & Service Provider (VCSP), który umożliwia dostawcom usług oferowanie rozwiązań Disaster Recover as a Service (DRaaS) oraz Backup as a Service (BaaS), pozyskiwanie nowych klientów i zwiększanie cyklicznych przychodów, odnotował 79-procentowy wzrost przychodów w 2016 roku. Program VCSP obejmuje już ponad 14 300 dostawców usług oraz chmury na całym świecie. Przeszło 2600 spośród tych partnerów jest licencjonowanych do świadczenia usług Veeam Cloud Connect.

„Dzięki wdrożeniu backupu Veeam i rozwiązania Veeam Cloud Connect z funkcją OffsiteDataSync zmniejszyliśmy obciążenie operacyjne o 80 procent”. – powiedział Jason Weinstein, wiceprezes ds. centrów danych w Premise Health, czołowej amerykańskiej firmie, specjalizującej się w medycynie pracy i budowaniu zaangażowania pacjentów. „Po zastąpieniu backupu na taśmie tym, który zapisywany jest się na dysku, nasze zespoły osiem razy szybciej wykonują kopie zapasowe. Pozwala nam to skupić się na innych inicjatywach, jednocześnie oszczędzając ekwiwalent dwóch pełnych etatów”.

Rok 2016 był wyjątkowy dla firmy Veeam pod wieloma względami:

 • Firma zapowiedziała Veeam Availability Platform for Hybrid Cloud, rozwiązanie nowej generacji, które oferuje przedsiębiorstwom każdej wielkości sposób na zagwarantowanie stałej dostępności w chmurze hybrydowej, łączącej procesy wirtualne, fizyczne i chmurowe.
 • Veeam wydał pakiet Veeam Availability Suite 9.5 z ponad 175 nowymi funkcjami, które zaprojektowano specjalnie pod kątem zapewnienia większej elastyczności. Czyni to poprzez zagwarantowanie dostępności wszystkich aplikacji i usług w trybie 24/7/365, bez względu na to, gdzie się znajdują – lokalnie czy w chmurze.
 • Rozwiązanie Veeam Backup for Microsoft Office 365, wydane pod koniec listopada 2016 roku, zostało pobrane ponad 6 tys. razy w ciągu zaledwie miesiąca. Niemal jedną czwartą zainteresowanych stanowiły firmy z sektora komercyjnego i korporacyjnego.
 • Veeam Endpoint Backup™ FREE 1.5, najnowsza wersja prostego rozwiązania do backupu komputerów stacjonarnych i laptopów z systemem Windows, została wydana w marcu 2016 r. Od dnia premiery ten bezpłatny produkt został pobrany prawie 350 tys. razy. Rozwiązanie Veeam Agent for Linux v1, wydane w połowie grudnia, zostało pobrane 6400 razy podczas pierwszego miesiąca dostępności. Nowe rozwiązanie Veeam Agent for Microsoft Windows, które wykorzystuje technologie wprowadzone w Veeam Endpoint Backup FREE, ma ukazać się w pierwszym kwartale 2017 r. i będzie zawierać wiele funkcji, o które prosili użytkownicy.
 • Firma została umieszczona w gronie liderów w raporcie Gartner 2016 Magic Quadrant for Data Center Backup and Recovery Software. Veeam został też uznany czołowym dostawcą technologii, które zapewniają dostępność i ochronę danych w erze chmury, w raporcie Ovum Decision Matrix: Data Availability and Protection Solution for the Cloud Era, 2016-17.
 • Veeam dołączył do programu Hewlett Packard Enterprise (HPE) Complete. Rozwiązania Veeam weszły do cennika HPE, dzięki czemu klienci mogą kupować kompletne rozwiązania HPE i Veeam bezpośrednio od firmy HPE i jej partnerów
 • Ruszyły zapisy na VeeamON 2017, największą światową konferencję poświęconą dostępności danych i usług w chmurze hybrydowej, która odbędzie się w dniach 16-18 maja 2017 roku w Nowym Orleanie (Luizjana, USA). Wśród prelegentów zaprezentują się Mark Russinovich, główny dyrektor ds. technologii w Microsoft Azure, oraz Sanjay Poonen, główny dyrektor operacyjny w dziale Customer Operations firmy VMware.
 • Veeam również rozbudował i wzmocnił swój zespół kierowniczy, co ma pomóc firmie w drodze do celu, którym jest przekroczenie granicy miliarda dolarów przychodu. Peter McKay został mianowany prezesem i dyrektorem operacyjnym firmy (Chief Operating Officer, COO). Jednocześnie firma powołała Williama Largenta, wcześniej wiceprezesa zarządu, na stanowiska dyrektora generalnego (Chief Executive Officer, CEO).

„Veeam Availability Platform zmienia zasady gry. Czyni to transformując działalność firm z wielu branż poprzez umożliwienie łatwego odzyskiwania danych i zapewnianie większej dostępności różnych platform, a także pełniąc rolę pojedynczego punktu przywracania systemów w organizacjach”. – powiedział Sachin Jain, główny dyrektor ds. informacji (Global Brand Operations) oraz bezpieczeństwa informacji w Evalueserve.

„Prostota i moc rozwiązań Veeam jest siłą napędową rozwoju SingleHop w branży usług chmurowych dla ciągłości biznesowej”. – powiedział Jordan Jacobs, wiceprezes ds. produktów w SingleHop, dostawcy infrastruktury na żądanie oraz zarządzanych usług chmurowych, który jest „platynowym” partnerem VCSP. „Po wprowadzeniu pakietu Veeam Availability Suite 9.5, którego zaczęliśmy używać w dniu wydania, spodziewamy się kontynuacji dynamicznego wzrostu. Użytkownicy naszej wirtualnej chmury prywatnej bardzo cenią niezrównaną elastyczność i kontrolę, jaką zapewniają takie funkcje, jak samoobsługowy portal do backupu i przywracania danych”.

Źródło: Veeam Software

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Wykop
 • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING