Kategoria | Wiadomości

Raport Veeam: wzrost rocznego zysku i udziałów w rynku

Dodany 15 maja 2020 przez admin

Veeam® Software, lider w dziedzinie rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i dostawca rozwiązań Cloud Data Management™, ogłosił dzisiaj 21-procentowy wzrost rocznych przychodów abonamentowych (ARR – Annual Recurring revenue) za pierwszy kwartał 2020 roku. Obecnie, mając ponad 375 000 klientów, firma Veeam odnosi ogromny sukces, wprowadzając na rynek swoje unikalne oferty abonamentowe – w tym Veeam Universal License (VUL) – odnotowała 97-procentowy wzrost w skali roku.

Dodatkowo, w ostatnim półrocznym IDC Software Tracker dla Data Replication & Protection 2H’19[i], firma Veeam odnotowała najszybszy wzrost przychodów, zarówno w ujęciu sekwencyjnym (9,8%), jak i rok do roku (20,5%) w drugiej połowie 2019 wśród 5 największych dostawców i w ogólnej średniej rynkowej.

„Już w przeszłości firma Veeam zajmowała wiodącą pozycję na rynku dzięki swojej innowacyjności i łatwości obsługi produktów. Kontynuując tę koncepcję w perspektywie kolejnych lat, w 2020 roku wprowadzamy największe i najbardziej spektakularne wydanie w historii firmy (Veeam Availability Suite v10), dodatkowo poszerzając ofertę o nowe produkty, stawiając na rozwój firmy i dynamikę zatrudnienia” – powiedział Bill Largent, dyrektor generalny (CEO) w Veeam. „Niewątpliwie pierwsze miesiące roku były dla nas wszystkich co najmniej niezwykłe. Musimy prowadzić działalność w inny sposób, dbając o to, aby społeczność Veeam – pracownicy, partnerzy i klienci – byli bezpieczni. Jestem bardzo dumny z naszych 4 300 pracowników, którzy pomimo trudnego okresu nadal dążą do rozwoju, nie tracąc z uwagi obsługi klienta. Jest to nie tylko potwierdzenie konieczności zapewnienia ciągłości działania i ochrony danych, ale także dużego zapotrzebowania na wiodące na rynku rozwiązania firmy Veeam”.

Decydujące znaczenie dla sukcesu firmy Veeam w ostatnim kwartale miało wprowadzenie na rynek najbardziej niezawodnego w branży rozwiązania do kompleksowego zarządzania danymi i ich ochrony w środowiskach chmury hybrydowej – Veeam Availability Suite v10. Dzięki ponad 150 nowym funkcjom i udoskonaleniom – w tym nowoczesnej obsłudze serwerów NAS, funkcji błyskawicznego odzyskiwania danych Multi-VM oraz zwiększonej ochronie przed ransomware – w ciągu zaledwie dwóch miesięcy od premiery, liczba pobrań oprogramowania przekroczyła 175 000.

„Obok v10, rozwiązania takie jak Veeam Backup for Amazon Web Services (AWS), Veeam Backup for Microsoft Azure i Veeam Backup for Microsoft Office 365 z pewnością będą nadal napędzać nasz rozwój”, dodał Danny Allan, dyrektor ds. technologii (CTO) i starszy wiceprezes (SVP) ds. strategii produktu w Veeam. „Nie mógłbym być bardziej podekscytowany i zadowolony z naszych obecnych działań, mających na celu dalsze zdobywanie i wzmacnianie pozycji na rynku poprzez dostarczanie nowych produktów. Ostatnie wyróżnienia przyznane przez czołowych analityków branżowych są dodatkowym motorem napędzającym tę wiodącą na rynku inwestycję w obszarze Cloud Data Management”.

 

„Rynek replikacji i ochrony danych pozostaje bardzo dynamiczny, a jego rozwój jest napędzany przez wdrożenia hybrydowych chmur obliczeniowych i coraz bardziej złożone procesy operacyjne. Obsługując rozwiązania AWS i Microsoft Office 365 do tworzenia kopii zapasowych/odzyskiwania danych, firma Veeam osiąga imponujący wzrost w tych kluczowych obszarach” – powiedział Phil Goodwin, dyrektor ds. badań w IDC. „Veeam napędzał swój rozwój, szybko przechodząc do nowych segmentów rynku i ma dalsze szanse, aby kontynuować tę tendencję w 2020 roku”.

[i] Źródło: IDC, Semi-Annual Software Tracker, 2019H2

Note: Worldwide Data

Źródło: Veeam® Software

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING