Raport Oferteo.pl: mały biznes stawia na outsourcing księgowości

Dodany 03 maja 2017 przez admin

Prowadzenie księgowości i obsługa kadrowo-płacowa to jedne z najpowszechniej zlecanych przez firmy na zewnątrz usług. Najczęściej decydują się na to przedsiębiorstwa handlowe i budowlane, a najrzadziej – działające w branży turystycznej oraz prawnej i administracyjnej.

Jakich usług poszukują firmy?

.

Według analizy przeprowadzonej przez serwis Oferteo.pl, łączący w czasie rzeczywistym poszukujących usług z ich dostawcami, firmy częściej poszukują obsługi księgowej (71%) niż obsługi kadrowo-płacowej (25%). Tylko 4% firm poszukiwało jeszcze innego rodzaju usług – zwłaszcza doradczych w zakresie prowadzenia księgowości.

Branża zleceniodawcy

.

Niemal jedna czwarta zapytań o usługi księgowe lub kadrowo-płacowe złożonych w serwisie Oferteo.pl pochodziło z firm działających w branży handlowej. W dalszej kolejności zapytania pochodziły z firm budowlanych (13%), transportowych i logistycznych (7%), przemysłowych, medycznych, edukacyjnych oraz informatycznych (po 5%).

Najrzadziej tego typu usługi zlecały na zewnątrz firmy z branży turystycznej (2%) oraz prawnej i administracyjnej (1%).

Firmy handlowe zdecydowanie częściej poszukiwały całościowej obsługi księgowej (71%) natomiast obsługą kadrowo-płacową było zainteresowanych 27% z nich. Pozostałe 2% zapytań dotyczyło innego rodzaju usług.

Firmy w coraz większym stopniu przenoszą poszukiwania usługodawców do Internetu – zwraca uwagę Karol Grygiel, członek zarządu Oferteo.pl. – Dzięki temu można łatwo i szybko znaleźć opinie na temat zleceniobiorcy. Warto zaznaczyć, że outsourcowanie usług księgowych jest praktyką powszechnie stosowaną przez najmniejsze firmy lub osoby prowadzące jednoosobową działalność, które dzięki temu mogą zaoszczędzić czas i mieć gwarancję solidnie wykonanej pracy.

Księgowa poszukiwana przez małą firmę

.

Według analizy Oferteo.pl to właśnie osoby fizyczne prowadzące własną działalność najczęściej poszukują usług księgowych – 57% zapytań złożonych w serwisie pochodziło właśnie od nich.  Drugą co do liczebności grupą zapytań były pochodzące ze spółek kapitałowych – 32%. Od fundacji lub stowarzyszeń pochodziło 7% zapytań, a od spółek osobowych (jawnych lub partnerskich) – 4%.

W przypadku osób fizycznych prowadzących własną działalnosć 80% zapytań dotyczyło kompleksowego prowadzenia księgowości, a 16% obsługi kadrowo-płacowej, pozostałe 4% dotyczyło jeszcze innego rodzaju usług.

Metodologia badań

Przedstawione dane pochodzą z analizy niespełna 400 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl w 2016 roku przez podmioty poszukujące usług księgowych oraz kadrowo-płacowych.

Jak działa Oferteo.pl?

Za pośrednictwem www.oferteo.pl zarejestrowani w serwisie Wykonawcy usług i Dostawcy produktów mają możliwość dotarcia do nowej grupy Klientów poszukujących konkretnej usługi lub produktu. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas związany z poszukiwaniami i obsługą klientów.

Klienci poszukujący konkretnej usługi lub produktu mogą w jednym miejscu bezpłatnie złożyć zapytanie o oferty. Konsultanci pracujący w serwisie wyselekcjonują dla nich odpowiednie firmy, które zostaną powiadomione o zapytaniu z ich branży, by spośród nadesłanych ofert Klienci mogli wybrać najlepszą dla siebie.

Źródło: Oferteo

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING