PEKAES z wirtualną centralą telefoniczną i nowoczesną siecią WAN

Dodany 06 kwietnia 2016 przez admin

Integrated Solutions i Orange Polska wdrożyły system UCaaS i zmodernizowały sieć WAN w PEKAES SA. Projekt objął zasięgiem 19 lokalizacji, w tym nowy Oddział PEKAES w Opolu. Z systemu UCaaS (Unified-Communication-as-a-Service) korzysta obecnie kilkuset pracowników Firmy. Stworzono także jedno, centralne biuro telefonicznej obsługi Klientów, które zastąpiło wszystkie lokalne punkty kontaktu w sieci oddziałów PEKAES.

PEKAES sukcesywnie inwestuje w najnowsze rozwiązania IT i udoskonala operacje logistyczne. Jednym z kluczowych projektów w ostatnich miesiącach była modernizacja całej infrastruktury sieciowej.

Zdecydowaliśmy się wprowadzić usługę Unified-Communications-as-a-Service, w tym wirtualną centralę telefoniczną i system do zarządzania call center Interactive Intelligence. Przed wdrożeniem tego projektu, punkty telefonicznej obsługi Klienta były rozproszone w całym kraju, a każdy z oddziałów posiadał własny system IVR (Interactive Voice Response). Celem i priorytetem naszej Firmy jest sprawna obsługa Klientów, a dzięki nowoczesnej i niezależnej infrastrukturze zapewniamy szybki i efektywny serwis naszym Partnerom Biznesowym. tłumaczy Marcin Ogłaza, Dyrektor Informatyki PEKAES.

PEKAES zastosował także nowe rozwiązania w telefonicznym biurze obsługi Klienta. Nowoczesne narzędzie firmy Interactive Intelligence pozwala obecnie na kolejkowanie połączeń z różnych kanałów kontaktu z Klientami – głosowego, mailowego i komunikatora. System wykrywa lokalizację Klienta i błyskawicznie przełącza rozmówcę do odpowiedniej osoby w danym regionie kraju. Narzędzie zintegrowano z Centralną Kartoteką Klienta, co w przypadku zarejestrowanych Klientów znacznie przyspiesza ich obsługę, gdyż pracownik natychmiast otrzymuje wszystkie dane dostępne w rejestrze.

Dodatkowo, w przypadku jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, contact center umożliwia przełączenie rozmowy na telefon komórkowy. Dopełnieniem nowych rozwiązań jest nowa platforma telekomunikacyjna. Obecnie kilkuset pracowników PEKAES  korzysta z systemu UCaaS (Unified-Communication-as-a-Service), zarządzanego przez Integrated Solutions i oferowanego w modelu cloud computing.

W 2016 roku PEKAES planuje wdrożyć innowacyjne, mobilne rozwiązanie IT, które zapewni Klientom PEKAES nie tylko jeszcze szybszą obsługę, ale także dostęp do informacji o wykonywanej obsłudze w czasie rzeczywistym.

***

Informacje na temat firmy

Grupa PEKAES – czołowa grupa logistyczna z największą spółką sektora TSL notowaną od 2004 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych – PEKAES SA. PEKAES zapewnia kompleksową obsługę Klientów w ramach całego łańcucha dostaw – oferuje pełen pakiet usług logistyki magazynowej, dystrybucję drobnicową krajową i międzynarodową oraz spedycję: całopojazdową krajową, międzynarodową, morską i lotniczą, jak również logistykę towarów masowych i usługi intermodalne. Grupę PEKAES tworzą: PEKAES SA, Chemikals Sp. z o.o., Spedycja Polska SPEDCONT Sp. z o.o.

PEKAES dysponuje jedną z najefektywniejszych sieci krajowych terminali dystrybucyjnych, siecią kolejowych terminali przeładunkowych w Polsce oraz siecią kilkunastu partnerów zagranicznych we wszystkich kluczowych krajach Europy. W 19 polskich oddziałach, 3 terminalach kolejowych, 2 agencjach kontenerowych oraz 5 magazynach logistycznych firma zatrudnia blisko 1 000 pracowników.

PEKAES aktywnie angażuje się w działania wspierając biznes odpowiedzialny społecznie, co zostało docenione przyznaniem prestiżowego tytułu Lidera Społecznej Odpowiedzialności Dobra Firma 2011 nadawanym przez Forum Biznesu i Instytut Filozofii i Socjologii PAN. PEKAES jest także laureatem I edycji konkursu CEE Capital Market Awards 2015 w kategorii „Turnaround of the Year”. Spółka posiada certyfikat wiarygodności programu gospodarczo-konsumenckiego Solidna Firma 2015 oraz tytuł Solidny Pracodawca Roku 2015.

PEKAES inwestuje w najnowsze rozwiązania IT i stale udoskonala operacje logistyczne, dzięki czemu zapewnia najwyższą jakość świadczonych usług.

Źródło: PEKAES

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING