Onwelo i Oneclick chcą zwiększyć mobilność polskich firm

Dodany 05 września 2016 przez admin

Oneclick, szwajcarski dostawca platformy Digital Workplace działającej w chmurze, zaoferuje swoje rozwiązanie małym i średniej wielkości przedsiębiorstwom w Polsce. Producent zamierza dotrzeć do nich ze swoją ofertą za pośrednictwem firmy Onwelo, która została strategicznym partnerem Oneclick w Polsce.

Platforma Oneclick umożliwia firmom korzystanie z dowolnych aplikacji zainstalowanych na systemach operacyjnych Windows, iOS, Unix czy Linux przez zwykłą przeglądarkę internetową na laptopie, tablecie, a nawet smartfonie. Dostęp do tych aplikacji może przyznać poszczególnym pracownikom administrator firmowego konta Oneclick. Zarządzanie takim kontem także odbywa się w przyjaznym środowisku przeglądarki i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności technicznych.

Każdy pracownik, po zalogowaniu się na indywidualne konto, ma natychmiastowy dostęp do udostępnionych mu programów (np. Office, Salesforce, SAP itp.), bez konieczności odrębnego instalowania programów po swojej stronie. Nowe potrzebne aplikacje administrator firmowego konta Oneclick może uruchamiać i udostępniać wybranym pracownikom za pośrednictwem internetowego sklepu Oneclick Store. Programy są udostępniane jako usługa, co oznacza, że płaci się za korzystanie z nich za określony czas (np. za tydzień lub miesiąc), a wszystkie prace związane z ich utrzymaniem, aktualizowaniem i wsparciem technicznym są po stronie Oneclick.

„Aplikacje i dane są technologicznie odseparowane od urządzeń. Dzięki temu, w przypadku awarii, kradzieży lub zaginięcia potrzebnego do pracy laptopa, można po prostu zacząć korzystać z dowolnego innego urządzenia i mieć dostęp dokładnie do tych samych programów i danych. Z kolei odpowiedni komfort pracy i płynność działania gwarantuje wykorzystanie 50 rozproszonych centrów danych ulokowanych w różnych miejscach na świecie. Sprawiają one, że praca w chmurze Oneclick w niczym nie ustępuje pracy z udziałem programów zainstalowanych stacjonarnie. Myślę, że nasze rozwiązanie może w znaczący sposób przyczynić się do zwiększenia mobilności pracowników i elastyczności działania polskich firm” – mówi dr Martin Spreitzhofer, Wiceprezes Oneclick.

“Rozwiązanie Oneclick wyróżnia także bardzo wysoka efektywność kosztowa. Po prostu bardziej opłaca się korzystać z aplikacji w modelu usługowym od Oneclick niż kupować je i instalować na własnym komputerze. Platformę Oneclick firmy mogą też wykorzystać jako uzupełnienie dla już zakupionych i zainstalowanych na komputerach programów. Wierzę, że Oneclick ma duże szanse, aby przekonać do siebie bardzo wielu polskich małych i średnich przedsiębiorców, którzy chętnie korzystają z rozwiązań cloud i mobilnych. Stąd nasza decyzja o nawiązaniu tego partnerstwa” – mówi Dariusz Ossowski, COO i współwłaściciel Onwelo.

Źródło: Onwelo

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING