Nowy produkt Asseco dla sektora ubezpieczeń

Dodany 03 kwietnia 2014 przez admin

Asseco Group Life to kompleksowe rozwiązanie do obsługi ubezpieczeń grupowych na życie, w tym zarówno ubezpieczeń ochronnych, jak i inwestycyjnych. Automatyzacja, otwartość, zarządzanie dynamiką polisy grupowej – to jego podstawowe atuty.

 Ubezpieczenia grupowe są specyfiką polskiego rynku ubezpieczeń i jednym z najszybciej rozwijających się segmentów. Liczba polis i ubezpieczonych wzrosła w 2013 roku o 20% i taki sam wzrost prognozuje się na rok 2014. Dlatego ten segment rynku ma coraz większe znaczenie dla ubezpieczycieli. Jednocześnie jego obsługa jest złożonym i dynamicznym procesem. Dość powiedzieć, że największe umowy grupowe obejmują kilka tysięcy ubezpieczonych, a liczba operacji naliczeń przypisów sięga setek milionów rocznie.

 Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskiego rynku Asseco Poland stworzyło specjalistyczną aplikację – Asseco Group Life. System został opracowany od podstaw jako dedykowane rozwiązanie dla ubezpieczeń grupowych. Przy jego budowie zwrócono szczególną uwagę na architekturę, która zapewnia masowość przetwarzań i możliwość odwracania operacji, optymalizację wydajnościową, skalowalność oraz mechanizmy kontrolne.

 – System został zaprojektowany i zbudowany pod kątem obsługi ubezpieczeń grupowych. Asseco Group Life uwalnia użytkowników od wykonywania tysięcy powtarzalnych operacji wykonywanych ręcznie, wydatnie zmniejsza pracochłonność i liczbę błędów. Tam, gdzie to możliwe, zastosowaliśmy mechanizmy automatyzacji i walidacji danych – mówi Włodzimierz Serwiński, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland.

 Bogata funkcjonalność rozwiązania obejmuje definiowanie produktów ubezpieczeniowych, wsparcie procesu obsługi pełnego cyklu życia polisy: poczynając od rejestracji wniosku i aktywacji polisy grupowej, poprzez jej serwis i obsługę przystąpień wraz z obsługą księgową, na wypłacie świadczeń i zamknięciu polisy kończąc. Dodatkowo rozwiązanie wspiera proces naliczania i raportowania prowizji oraz obsługę inwestycji. Wbudowane mechanizmy umożliwiają szybką i niskonakładową implementację nowych lub zmienionych produktów ubezpieczeniowych, efektywnie skracając czas wprowadzania ich na rynek.

 Asseco Group Life zapewnia wsparcie w procesach sprzedaży i obsługi polis. Może funkcjonować w modelu operacyjnym specyficznym dla ubezpieczeń grupowych, a także w trybie on-line z wykorzystaniem przeglądarek internetowych, co umożliwia wydajną scentralizowaną obsługę polis przez dużą liczbę pracujących jednocześnie użytkowników.

 – Przyjęte rozwiązania techniczne i zasady budowy aplikacji sprawiają, że Asseco Group Life dobrze wpisuje się w oczekiwania polskich towarzystw ubezpieczeń na życie. Jest wyposażony w mechanizmy do wykonywania elementarnych operacji na określonych zakresach danych, w szczególności na całej umowie czy też podgrupie. System przygotowany jest do obsługi produktów kontynuowanych indywidualnie, co umożliwia utrzymanie relacji z klientem odchodzącym z różnych przyczyn z ubezpieczenia grupowego. Jest to potężne narzędzie biznesowe, zwiększające retencję klientów – podkreśla Włodzimierz Serwiński.

Źródło:  Asseco

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING