Nowa współpraca pomiędzy przeglądarką Vivaldi a DuckDuckGo

Dodany 23 marca 2018 przez admin

Przeglądaj i wyszukuj bardziej prywatnie

Otwarcie okna prywatnego w Vivaldi pozwala użytkownikom na przeglądanie sieci w bardziej bezpieczny sposób. Oznacza to, że historia odwiedzanych stron, ciasteczka oraz pliki tymczasowe nie są zachowywane.

Kiedy użytkownik otworzy okno prywatne w najnowszej wersji Vivaldi, w przeciwieństwie do innych przeglądarek spotka się z DuckDuckGo jako domyślnym silnikiem wyszukiwania. Użytkownicy mogą teraz cieszyć się bezproblemowym przeglądaniem w trybie prywatnym przy zachowanej poufności wyszukiwań. Integracja ta potwierdza, że prywatność użytkowników jest jednym z najważniejszych priorytetów Vivaldi.  Wyszukiwarka DuckDuckGo nie śledzi oraz nie zbiera żadnych prywatnych informacji o swoich użytkownikach.

„Wierzymy, że prywatność jest fundamentalnym prawem, a użytkownicy nie powinni być śledzeni ani w sieci, ani poza nią, mówi Jon von Tetzchner, dyrektor generalny Vivaldi Technologies.

Najnowsza zrealizowana przez DuckDuckGo ankieta doskonale ilustruje jak zagadnienie prywatności staje się głównym nurtem zainteresowania w Stanach Zjednoczonych – 24% dorosłych obywateli USA podejmuje znaczące działania w celu ochrony swojej prywatności online.

„Dzisiejszy świat wymaga dobrze prosperującego internetu – nie internetu ze zwiększonym nadzorem i pogwałcaniem bezpieczeństwa. Użytkownicy sieci powszechnie martwią się tym, że ich dane są rozpowszechniane. Bardziej niż kiedykolwiek istnieje dzisiaj pilna potrzeba ochrony naszej prywatności. Jesteśmy dumni ze współpracy z DuckDuckGo oraz z faktu, że wprowadzamy w Vivaldi rozwiązania, które szanują prywatność użytkowników”, mówi Jon von Tetzchner.

W przeciwieństwie do innych wyszukiwarek, DuckDuckGo nie zbiera oraz nie rozpowszechnia danych personalnych swoich użytkowników.

„Wiele osób myśli, że ich wyszukiwania nie są śledzone w trybach przeglądania prywatnego. Niestety nie jest to prawdą”, mówi Gabriel Weinberg, dyrektor generalny i założyciel DuckDuckGo. „Integracja DuckDuckGo z Vivaldi umożliwi ludziom uzyskanie prywatności jakiej oczekują i na jaką zasługują w tym trybie”.

Czym jest Vivaldi?

Vivaldi to przeglądarka zaprezentowana w 2016 roku, która dostosowuje się do użytkownika. Przenosi ona przeglądanie na następny, wyższy poziom dzięki licznym funkcjom umożliwiającym bardziej efektywne i dynamiczne korzystanie z internetu. Vivaldi udowadnia, że przeglądarka może być użytecznym narzędziem mającym wpływ na efektywność przeglądania sieci nie tylko w znaczeniu otwierania stron www. Niektóre z najważniejszych funkcjonalności, które czynią z Vivaldi przeglądarkę szytą na miarę” to:

 • zaawansowane zarządzanie kartami – możliwość grupowania, rozmieszczania, przenoszenia oraz przypinania kart;
 • panel boczny z szybkim dostępem do zakładek, pobierania, otwartych kart, notatek, historii przeglądania oraz stron wybranych przez użytkownika;
 • wbudowane funkcje, takie jak robienie zrzutów ekranu, notatki, właściwości obrazów;
 • rozbudowana historia, która pozwala użytkownikom odkrywać wzorce przeglądania poparte statystykami i wizualizacjami;
 • unikalny i konfigurowalny wygląd przeglądarki z własnymi motywami i innymi możliwościami;
 • skróty klawiszowe i gesty myszy umożliwiające szybkie wydawanie poleceń.

Źródło: Vivaldi

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Wykop
 • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING