Kategoria | Wiadomości

Nowa wersja NetCrunch 9 – polska premiera podczas BIN GigaCon Summit

Dodany 22 września 2015 przez admin

NetCrunch 9, czyli nowa wersja systemu do monitorowania sieci, po raz pierwszy zostanie zaprezentowana w Polsce podczas targów BiN w Warszawie już 23 września. Wprowadzone nowości jeszcze bardziej ułatwią pracę administratorów sieci – NetCrunch 9 daje możliwość monitorowania jeszcze większej liczby parametrów i elastycznego ustawiania powiadomień o pojawiających się problemach.

Oprogramowanie NetCrunch umożliwia zaawansowane monitorowanie sieci firmowej, działających w niej systemów i aplikacji w czasie rzeczywistym i powiadamiania o wykrytych problemach. Wszystko po to, żeby zapobiegać awariom i minimalizować ryzyko przestojów w firmach.

Nowe funkcje, które wprowadzono do systemu w wersji 9.0, poszerzają jeszcze możliwości monitorowania i wizualizacji jego wyników (Cisco IP SLA, nowe widgety dla map oraz wykresy współpracujące z programami zewnętrznymi). Pozwalają również na wiele optymalizacji i zaawansowanych ustawień monitorowania oraz powiadamiania o problemach (alerty warunkowe, wielokrotna korelacja alertów, zaawansowane restrykcje czasowe).

Bardzo zależało nam na tym, żeby nowe funkcje w naszym systemie do monitorowania jeszcze bardziej ułatwiły administratorom sieci codzienną pracę. Dzięki aktualizacji NetCrunch do wersji 9 mogą oni teraz monitorować jeszcze więcej elementów, a jednocześnie nie są rozpraszani zbyt dużą liczbą alarmów – mówi Tomasz Kunicki, założyciel i prezes zarządu AdRem Software.

Jedną z cech wyróżniających NetCruncha, wprowadzoną w poprzednich wersjach systemu, jest możliwość wyświetlania przekrojowych informacji w czasie rzeczywistym na wielu monitorach równocześnie. Taką funkcję do tej pory posiadały jedynie najdroższe programy typu enterprise, kosztujące setki tysięcy złotych i wymagające wielotygodniowego, kosztownego wdrożenia. Dzięki NetCruchowi dostęp do takiej funkcjonalności stał się osiągalny także dla średniej wielkości firm, dysponujących sporo mniejszym budżetem.

Widoki na poszczególnych ekranach mogą się automatycznie zmieniać według ustaleń użytkownika. Administratorzy zatem mają szybki wgląd w stan sieci i jej aspekty, na przykład podczas porannego spotkania zespołu albo przerwy na kawę – tłumaczy Elżbieta Mistachowicz, wiceprezes AdRem Software. – Elementy, które dodaliśmy w wersji 9 sprawiają, że można monitorować jeszcze więcej i jednocześnie konfigurować wyniki w wygodny i indywidualny sposób.

Po raz pierwszy nowe funkcje NetCrunch 9 zostaną pokazane podczas konferencji BIN GigaCon Summit, która odbędzie się w dniach 23-24 września w Warszawie w hotelu Novotel Airport. NetCrunch 9 będzie również walczył o nagrodę Złoty Bit Gigacon.

AdRem Software to polska firma z biurem w Nowym Jorku i główną siedzibą w Krakowie, mająca ponad 2500 klientów w 87 krajach na całym świecie. Istniejąca od 1998 roku spółka tworzy programy do zarządzania i monitorowania sieci komputerowych, przeznaczone dla średnich firm i organizacji. Firma dystrybuuje swój produkt poprzez sieć partnerów zlokalizowanych w wielu krajach.

Źródło: AdRem Software

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING