Najnowszy raport Gartnera Magic Quadrant podkreśla kompleksowość i elastyczność portfolio BSS/OSS Comarch

Dodany 13 listopada 2015 przez admin

Comarch poinformował o uwzględnieniu firmy w dwóch raportach Gartnera: „Magic Quadrant for Integrated Revenue and Customer Management (IRCM)” i „Magic Quadrant for Operations Support Systems (OSS)”. W obu raportach doceniona została kompletność portfolio BSS/OSS firmy, a także zorientowanie na klienta, elastyczność proponowanych rozwiązań i wysoka konfigurowalność produktów.

Raporty “Magic Quadrant’ uwzględniają wyłącznie sprzedawców systemów BSS/OSS oferujących na rynkach światowych rozbudowane pod kątem usług i technologii, kompletne rozwiązania, a także pełną gamę systemów do zarządzania klientami i przychodami (IRCM) oraz funkcji OSS dedykowanych podstawowej działalności operatorów sieci telekomunikacyjnych. Kolejnym kryterium raportów „Magic Quadrant” jest dostępność produktów w co najmniej czterech obszarach geograficznych.

Firma Comarch została doceniona za:

 • Rozbudowane portfolio produktów zawierające gotowe do instalacji autorskie funkcjonalności;
 • Zorientowanie na klienta i wysoką konfigurowalność i elastyczność oferowanych rozwiązań, a także możliwość dostosowania ich do specyficznych potrzeb klienta;
 • Dotychczasową działalność i szybkie reagowanie na potrzeby rynku, w tym za uwzględnianie wymogów i potrzeb operatorów telekomunikacyjnych, a także wdrażanie najlepszych praktyk;
 • Sprecyzowaną wizję rozwoju i mapę produktów odpowiadającą najważniejszym zagadnieniom  dla operatorów telekomunikacyjnych, takim jak monetyzacja inwestycii SDN/NFV w systemy OSS, platformy OTT, Big Data, Internet Rzeczy oraz zwiększające swoje znaczenie pionowe systemy Big Data, które umożliwiają operatorom telekomunikacyjnym zwiększenie przychodów i zadowolenia klientów, a także poprawę efektywności operacyjnej .

“Zorientowanie na klienta i elastyczność oferowanych rozwiązań są od dawna mocną stroną firmy Comarch. Wierzymy, że właśnie to staje się teraz naszym największym wyróżnikiem wśród dostawców oprogramowania. Nasi klienci cenią takie podejście, ponieważ jest ono gwarancją dopasowania ich środowiska IT do przyjętych celów biznesowych. Kontynuujemy inwestowanie w rozwój rozwiązań w nowych obszarach, takich jak SDN, czyli Programowalne sieci komputerowe i NFV – wirtualizacja funkcji sieciowych, a także w systemy do zarządzania relacjami z klientem, analizę danych, Internet Rzeczy oraz sektor Machine to Machine. Dopasowanie do aktualnych działań prowadzonych przez największych operatorów telekomunikacyjnych pozwala nam wspierać ich w budowaniu przewagi konkurencyjnej w świecie cyfrowym – mówi Małgorzata Siwiec, Dyrektor Marketingu sektora Telekomunikacji.

O raporcie Magic Quadrant

Gartner nie faworyzuje żadnego z dostawców, produktów, czy usług pokazanych w Magic Quadrant oraz nie doradza użytkownikom technologii wybierania dostawców umiejscowionych jedynie na pozycji “Leaders”. Magic Quadrant jest w intencji firmy Gartner jedynie narzędziem badawczym i nie ma na celu bycia zachętą do konkretnych działań. Gartner zrzeka się prawa do jakichkolwiek gwarancji, wyraźnych lub domniemanych, w odniesieniu do tego raportu, w tym jakichkolwiek gwarancji dotyczących handlu lub przydatności raportu do konkretnego celu.

Źródło: Comarch

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Wykop
 • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING