Najlepiej prosperujące organizacje średniej wielkości dwukrotnie częściej wybierają rozwiązania ERP oparte na chmurze

Dodany 07 października 2014 przez admin

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje o publikacji raportu na temat popularności usług dostępnych w chmurze wśród organizacji średniej wielkości na całym świecie. Raport opracowała agencja Aberdeen Group. Raport, zatytułowany „Improve Your Midmarket Business Operations With Cloud Applications” („Usprawnienie działania przedsiębiorstw średniej wielkości poprzez wykorzystanie aplikacji opartych na chmurze”), bada szanse i korzyści, które wiążą się wdrożeniem aplikacji opartych na chmurze w tego typu podmiotach. Pełna treść raportu jest dostępna pod adresem: http://www4.ifsworld.com/Cloud-operations

W raporcie znalazły się trzy główne powody wyboru rozwiązań opartych na chmurze zamiast instalowanych lokalnie, przedstawione przez przedstawicieli sektora organizacji średniej wielkości:

  • Niższe koszty wdrożenia i utrzymania
  • Brak dedykowanych zasobów IT na potrzeby zarządzania lokalną infrastrukturą
  • Możliwość skalowania rozwiązania w miarę rozwoju organizacji

„Organizacje mogą się zdecydować na przeniesienie niektórych lokalnych rozwiązań lub korzystać z chmury w ramach wielowarstwowej strategii ERP, gdy otwierają nowy oddział” — pisze Nick Castellina, dyrektor ds. badań w Aberdeen Group. „Sektor organizacji średniej wielkości docenia elastyczność, jaką zapewniają środowiska oparte na chmurze. Dzięki niej możliwe jest wdrożenie większej liczby rozwiązań i ogólne usprawnienie działalności. Korzystającym z rozwiązań opartych na chmurze organizacjom średniej wielkości łatwiej jest stawiać czoła typowym dla nich wyzwaniom”.

Rozwiązania oparte na chmurze są dostępne dla wszystkich pracowników, niezależenie od ich lokalizacji. Przekłada się to na większą skuteczność i przejrzystość działań poszczególnych zespołów, pełniejszą współpracę globalną, lepszą ogólną efektywność i wyższą sprawność przedsiębiorstwa. Firmy biorące udział w badaniu, które korzystają już z systemów opartych na chmurze, dostrzegają liczne korzyści, w tym niższe koszty operacyjne oraz ułatwienie realizacji harmonogramów i dostaw na czas.

„Wnioski płynące z raportu potwierdzają wagę czynników biznesowych, które zadecydowały o naszym partnerstwie i integracji z infrastrukturą chmury Azure z oferty firmy Microsoft” — twierdzi David Eager, wiceprezes korporacji IFS ds. globalnej współpracy z partnerami. „Rozwiązania oparte na chmurze to doskonała odpowiedź na największe wyzwania stojące przed firmami średniej wielkości. Dają im możliwość zwiększenia wydajności i uelastycznienia środowisk technologicznych, ułatwiając wprowadzenie zmian w architekturze czy dodawanie nowych użytkowników lub procesów. Szybkość i niski koszt wdrożenia rozwiązania, które pozwala dynamicznie reagować na zmieniające się potrzeby przedsiębiorstwa to realny efekt”.

Źródło: IFS

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING