„Matka chrzestna otwartej sieci” dołącza do Vivaldi

Dodany 26 czerwca 2016 przez admin

Vivaldi Technologies, producent przeglądarki Vivaldi, z dumą ogłasza, że do firmy dołączyła Molly E. Holzschlag – jedna z najbardziej wpływowych kobiet w świecie otwartej sieci. Będzie ona stała na czele działu Developer Relations. Molly powraca do branży, by wspierać misję Vivaldi, której celem jest oddanie kontroli z powrotem w ręce użytkowników.

Jej wstąpienie w szeregi Vivaldi przybliży projektantów stron i developerów do procesu powstawania przeglądarki, co korzystnie wpłynie na kształtowanie przyszłego jej rozwoju. Ponadto Molly będzie pomagać zespołowi tworzyć przeglądarkę w sposób promujący zarówno techniczne, jak i filozoficzne założenia otwartej sieci.

Molly E. Holzschlag znana jest w wielu krajach jako barwna osoba pełna energii i pasji, gorliwie broniąca idei otwartej sieci. Znaczną część swojej 30-letniej kariery w branży informatycznej spędziła współtworząc i propagując Sieć, by mogła się ona stać największym, najbardziej demokratycznym i najprzystępniejszym cenowo globalnym systemem komunikacji w dziejach ludzkości. Wymieniana jest pośród stu czołowych Amerykanek w branży informatycznej. Jest płodną autorką, mającą na koncie ponad 35 książek oraz tysiące artykułów, a także wiele wyróżnień za swój wkład w propagowanie ludzkiej strony technologii. W 2015 r. otrzymała nagrodę Net Awards w kategorii „Wybitna zasługa dla branży internetowej” oraz nagrodę OpenAIR za całokształt pracy. W tym roku do wciąż rosnącej listy jej osiągnięć dołączyła nagroda O’Reilly Web Platform Award. Przede wszystkim jest jednak z czułością nazywana „Matką Chrzestną” Sieci, który to przydomek traktuje jako prawdziwy zaszczyt.

Molly jest jedną z najlepszych osób w branży – skomentował Jon von Tetzchner, prezes i współzałożyciel Vivaldi. – Ma w sobie pasję, wytrwałość i zapał do ożywiania dyskusji na temat otwartej sieci w środowiskach developerów, projektantów oraz specjalistów zajmujących się projektowaniem i tworzeniem user experience. Ponadto wierzy w filozofię Vivaldi i ogromnie się cieszymy, że jest w naszym zespole, by pomóc nam realizować przełomowe, pozbawione granic pomysły, które posuną do przodu naszą misję stworzenia przeglądarki dla naszych przyjaciół.

Jestem zupełnie oczarowana wspaniałą, różnorodną kulturą oraz ludźmi pracującymi w Vivaldi – powiedziała Molly po dołączeniu do zespołu. Jestem ogromnie zaszczycona i podekscytowana swoją nową rolą w dziale Developer Relations. Liczę na pracę z utalentowanym zespołem, która odświeży moją pasję do tworzenia produktów mających wpływ na Sieć i na nas wszystkich w czasach, w których nasze życia są ze sobą coraz mocniej splecione. Wznoszę toast za czekające mnie wspaniałe dni reprezentowania potężnej, funkcjonalnej przeglądarki, zbudowanej za pomocą znanych i lubianych technologii, stworzonej przez Sieć dla Sieci oraz do Sieci należącej.

Żywiołem Molly jest pozycja zażartego obrońcy walczącego w naszej sprawie: sprawie użytkowników sieci – powiedział Christopher Schmitt, przewodniczący konferencji CSS Dev Conf. – Jej powrót do świata przeglądarek po okresie nieobecności jest budujący. Społeczności developerów, projektantów oraz specjalistów od user experience otrzymają wiedzę i umiejętności konieczne do tworzenia funkcjonalności, jakich potrzebuje przyszłość.

Źródło: Vivaldi

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING