Marketplanet OnePlace i Open Nexus rozpoczynają współpracę

Dodany 05 lipca 2016 przez admin

Już od tego miesiąca dzięki integracji platform przetargowych OnePlace i Open Nexus dostawcy na Marketplanet Oneplace będą mieli dostęp do zapytań ofertowych z platformy dotychczasowego konkurenta. Open Nexus jest liderem rynku małych i średnich przedsiębiorstw, które za jego pośrednictwem mogą organizować swoje procesy zakupowe. Do klientów Open Nexusa należą m.in. TEVA, Budimex, Tarczyński, Solaris, Kingspan, czy Elektormontaż. Z oferty Marketplanet OnePlace korzystają głównie największe polskie korporacje i instytucje, takie jak Orange  Konsalnet , Poczta Polska, Neuca czy mBank.

To pierwszy taki przypadek na rynku, kiedy na współpracę decydują się bezpośredni konkurenci. Uważamy, że w tym wypadku jest to bardzo korzystne rozwiązanie ze względu na oczywiste synergie. Dostawcy będą mieli dostęp do dużo szerszego grona potencjalnych zleceniodawców, a ci z kolei mają szansę uzyskać jeszcze większe oszczędności, organizując przetargi wśród powiększonego grona dostawców – podkreśla Piotr Matysik, Prezes Marketplanet.

Zdecydowaliśmy się na ten krok, ponieważ każdy sposób na dostarczenie wartości naszym klientom powinien być przez nas wykorzystany. Platforma zakupowa Open Nexus na wielu płaszczyznach jest konkurencją do Marketplanet, jednak jeśli istnieją pola do współpracy to warto je wykorzystać dla wspólnego dobra. Na pewno będziemy kontynuowali działania w celu jak najszerszego rozpowszechniania zapytań ofertowych naszych klientów

 – mówi Zygmunt Kopacz , Pełnomocnik Zarządu Open Nexus.

OnePlace – to tzw. chmura dostawców (suppliercloud) gotowych do elektronicznego składania ofert, odbierania zamówień i wystawiania faktur.  Do tej pory było na OnePlace ponad 20 tysięcy zarejestrowanych dostawców w 236 kategoriach asortymentowych. Przeprowadzano tu 200 000 transakcji rocznie o wartości 2,5 mld zł. Po integracji z Open Nexus baza dostawców powinna zwiekszyć się do około 85 tysięcy, a szacunkowa liczba transakcji wzrośnie do 250 000 rocznie.

Chcemy, aby docelowo OnePlace stało się miejscem skupiającym potężną bazę firm, które przeprowadzają tam cały proces transakcyjny: od znalezienia dostawcy, przeprowadzenia negocjacji, przesyłanie zamówień po rozliczenie faktury i płatność – mówi Piotr Matysik.

Korzystanie z platform zakupowych skraca dostawcom czas potrzebny na badanie rynku i poszukiwanie nowych klientów. Zarejestrowani tam i zweryfikowani przedsiębiorcy dostają bowiem informacje o nowych zapytaniach prosto na swoją skrzynkę mailową lub telefon w wybranych przez siebie kategoriach asortymentowych. Dla zamawiających do możliwości uzyskania najlepszej ceny i pożądanej jakości.

Informacje o Marketplanet

Marketplanet to krajowy lider rynku platform zakupowych. Powstała w 2001 r. spółka specjalizuje się w reorganizacji i usprawnianiu procesów zakupowych. Oferta Marketplanet to połączenie usług konsultingowych, wdrożeniowych i outsourcingowych wspartych nowoczesnymi narzędziami informatycznymi. Marketplanet jest producentem najbardziej zaawansowanego narzędzia wspierającego proces P2P w CEE. Wśród klientów Marketplanet są takie firmy jak PKN Orlen, Grupa PGE czy KGHM. Marketplanet jest również właścicielem platformy OnePlace z której aktywnie korzysta obecnie 24 tysiące przedsiębiorstw.

 

Informacje o Open Nexus

Powstała w 2009 roku firma Open Nexus (ON) świadczy usługi dla przedsiębiorstw prywatnych i instytucji publicznych w zakresie optymalizacji procesów zakupowych. Platforma Open Nexus charakteryzuje się prostotą i łatwością użytkowania. Dzięki temu osiąga największy przyrost liczby klientów z pośród podobnych firm funkcjonujących na polskim rynku. Platforma zakupowa Open Nexus umożliwia swoim klientom biznesowym, katalogowanie i sprzedaż lub wyszukiwanie i zakup produktów oraz usług, co prowadzi do rozszerzenia kanałów sprzedaży dla dostawców, jednocześnie poprawiając efektywność dokonywania zakupów w łańcuchach dostaw.

Źródło: Marketplanet

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING