Kategoria | Wiadomości

Macrologic oficjalnym partnerem firmy QlikTech

Dodany 17 maja 2013 przez admin

Wychodząc naprzeciw międzynarodowym trendom w zakresie rozwiązań klasy BI, zarząd Macrologic podjął decyzję o wzbogaceniu oferty spółki o rozwiązania oparte o platformę QlikView, która — w odróżnieniu od technologii OLAP — nie korzysta z żadnych preagregatorów.

Spółka zawarła umowę partnerską z amerykańską firmą QlikTech, producentem platformy QlikView. Tym samym Macrologic został pierwszym w Polsce partnerem firmy QlikTech w zakresie współpracy OEM. Ten rodzaj współpracy daje możliwość integracji QlikView z własnym oprogramowaniem w celu stworzenia szybkiego, przejrzystego, dającego wiele możliwości narzędzia do prowadzenia analiz, ale też pozwala traktować QlikView jako dodatkowy moduł analityki biznesowej dołączany do istniejącej oferty.

— Warunkiem naszej umowy OEM jest tworzenie narzędzi analitycznych w technologii QlikView w oparciu o dane pochodzące z Xpertisa — mówi Jarosław Witwicki, Dyrektor sprzedaży i Członek Zarządu Macrologic SA.

Integracja ERP z narzędziami QlikView pozwoli stworzyć nowoczesny system raportowania całkowicie spójny z częścią ewidencyjną.

— Mamy doświadczenie w dostarczaniu przedsiębiorstwom rozwiązań controllingowych i analitycznych. Pracując z naszymi klientami widzimy, że wymagania wobec systemów BI zmieniają się, gdyż rośnie ilość i zakres danych, jakimi muszą zarządzać firmy. Obecnie istotną wartością jest także bieżący dostęp do danych i możliwie najkrótszy czas przekształcenia informacji w wiedzę. Stąd też nasza decyzja o rozwoju oferty o łatwo wdrażalną i dającą więcej możliwości analitycznych platformę. Pozwoli ona zasilać system dużą ilością różnego rodzaju danych, jak również da możliwość  szukania między nimi zależności — dodaje Jarosław Witwicki.

W QlikView dane pobierane są z systemów źródłowych i przeliczane w pamięci operacyjnej komputera (in-memory).  W efekcie narzędzie charakteryzuje się dużą wydajnością i szybkością przetwarzania danych, jak również łatwością dalszej rozbudowy.

Źródło: www.macrologic.pl

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING