Luxoft wśród liderów IT dla finansów na Finovate Fall 2014

Dodany 25 września 2014 przez admin

 Luxoft, jeden z wiodących dostawców usług outsourcingu IT w Europie Środkowo-Wschodniej, należał do wąskiego grona marek prezentujących swoje produkty na tegorocznej, nowojorskiej konferencji Finovate Fall 2014. To najważniejsze na świecie spotkanie poświęcone rozwiązaniom IT dla instytucji finansowych. Firma zaprezentowała na nim platformę Luxoft Horizon, służącą do zarządzania ryzykiem i zasobami przedsiębiorstw. Produkt przedstawił Przemysław Berendt, Globalny Wiceprezes Luxoft ds. Marketingu.

 Wśród gości konferencji znajdują się co roku menedżerowie takich uznanych marek świata finansów i technologii, jak m.in. Barclays, Ernst&Young, IBM, MasterCard i Microsoft, a także opiniotwórczy dziennikarze i blogerzy. Każda z prezentujących się firm przedstawia swoje produkty podczas 7-minutowych prezentacji, ukazujących praktyczne wykorzystanie prezentowanych rozwiązań. Nie mogąc korzystać z gotowych slajdów czy też nagrań wideo, firmy obecne na Finovate muszą się skupić na praktycznym ukazaniu najbardziej kluczowych zalet swoich rozwiązań IT.

 W tym roku w prestiżowym gronie firm obecnych na nowojorskiej konferencji ponownie znalazł się Luxoft, który był laureatem nagrody „Best of Show” podczas lutowej edycji konferencji w Londynie. Tym razem firma zaprezentowała uczestnikom Finovate platformę Luxoft Horizon. Jest to produkt dedykowany dla osób zajmujących wysokie stanowiska menedżerskie i wykorzystywany m.in. banki inwestycyjne znajdujące się wśród 30 największych globalnych podmiotów tej branży.

 – Luxoft Horizon może być używany zarówno z poziomu przeglądarek internetowych, jak i aplikacji na tablety. W przystępnej formie wizualizuje różnorodne dane z działalności firmy, wcześniej rozbite na dziesiątki różnych raportów. Nie zastępuje istniejących dotąd rozwiązań BI, ale uzupełnia je pozwalając członkom zarządu na intuicyjną interakcje z kluczowymi danymi firmy. Luxoft Horizon  zastępuje statyczne raporty papierowe jak i elektroniczne np. w Excelu, PDF czy Wordzie, umożliwiając dostęp do aktualnego stanu firmy z tabletu-  opowiada Przemysław Berendt.

 Jak dodaje Marcin Majda, Business Development Director w Luxoft Poland, w odróżnieniu od wielu narzędzi klasy Business Intelligence, platforma Luxoft Horizon nie kalkuluje czy przelicza danych, a skupia się na jednym aspekcie, a mianowicie wizualizacji danych.

 – Każdy raport „szyty jest na miarę” i dostosowany do potrzeb danej osoby czy departamentu, wizualizując kluczowe dla tej grupy dane. W Luxoft Horizon dynamiczne raporty za pomocą zaledwie pięciu kliknięć umożliwiają dostęp do danych, które odpowiadają objętością raportowi w formacie PDF zajmującemu ok. 5000 stron. W przypadku największego obsługiwanego przez nas globalnego klienta, z rozwiązania tego korzysta ponad 4000 osób z różnych departamentów na całym świecie – mówi Marcin Majda.

Oprócz nowojorskiej edycji, co roku odbywają się także dwie kolejne konferencje Finovate w San Jose i Londynie. Poświęcone najciekawszym globalnym innowacjom technologicznym dla instytucji finansowych, gromadzą one każdego roku od kilkuset do ponad 1 tys. uczestników. Podczas wszystkich dotychczasowych edycji, na Finovate zaprezentowało się kilkuset dostawców usług IT dla finansów z całego świata. Uczestnicy poznali rozwiązania technologiczne poświęcone m.in. narzędziom marketingowym, systemom bezpieczeństwa, mobilnym urządzeniom czy też zarządzaniu Big Data. Wśród triumfatorów z ubiegłych lat znajduje się mBank, który otrzymał w 2013 r. nagrody „Best of Show” na konferencjach w Londynie i Nowym Jorku za swoje nowe serwisy rabatowe i transakcyjne.

Źródło: Luxoft

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING