Kategoria | Wiadomości

Tagi |

Joseph L. Cowan powołany prezesem i dyrektorem generalnym Epicor Software Corporation

Dodany 21 października 2013 przez admin

Firma Epicor Software Corporation, światowy lider na rynku oprogramowania biznesowego dla przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych, usługowych i handlu detalicznego, ogłosiła dzisiaj mianowanie Josepha (Joe) L. Cowan na prezesa i dyrektora generalnego spółki. Cowan, wnoszący do Epicor duże doświadczenie w zarządzaniu w branży oprogramowania i technologii, zastąpi Perveza Qureshi, który ustąpi na rzecz realizowania nowych możliwości.

“Jesteśmy zadowoleni z faktu, iż Joe Cowan dołączył do firmy Epicor jako nowy prezes i poprowadzi spółkę przez następną fazę jej rozwoju” – powiedział Jason Wright, członek Rady Nadzorczej firmy Epicor. „Joe jest sprawdzonym kierownikiem i silnym liderem, bardzo szanowanym w branży technologicznej. Posiada wyjątkową strategiczną wizję oraz niezwykłe zdolności handlowe i operacyjne, dzięki którym poprowadził wiele znaczących firm z branży oprogramowania na nowy poziom rozwoju i rentowności.” Wraz z powołaniem na prezesa i dyrektora generalnego, Cowan zostanie mianowany członkiem Rady Nadzorczej firmy Epicor.

“Jestem zaszczycony będąc wybranym na nowego prezesa firmy Epicor, i jednocześnie jestem pod wrażeniem rozwiązań firmy, jej relacjami z klientami oraz możliwościami rozwoju”, powiedział Cowan. „Liczę na współpracę z doświadczonym zespołem zarządzającym firmy Epicor oraz zespołem naszych utalentowanych pracowników, liczącym ponad 4,800 osób na całym świecie, w dążeniu do dostarczania innowacyjnych technologii i rozwiązań biznesowych, które pomagają naszym klientom tworzyć udany biznes. Pragnę gorliwie zacząć w miejscu, które jest niewątpliwie nowym, ekscytującym rozdziałem w historii firmy Epicor.”

Poprzednio Cowan pełnił funkcję prezesa I dyrektora generalnego firmy Online Resources, wiodącego dostawcy online bankowości i pełnej obsługi rozwiązań płatności, do momentu nabycia spółki przez ACI Worldwide w marcu 2013. Wcześniej pełnił funkcję prezesa firmy Interwiven Inc., światowego lidera oprogramowania do zarządzania treścią, do momentu przejęcia firmy przez Autonomy Corporation w 2009 roku. Znaczące doświadczenie w dziedzinie technologii i oprogramowania przedsiębiorstw zyskał dzięki pełnieniu rozmaitych przywódczych ról w firmach Manugistics, EXE Technologies oraz Invensys/Baan. Cowan uzyskał tytuł Bachelor of Science po ukończeniu Uniwersytetu Auburn na kierunku Elektrotechnika oraz tytuł Master of Science Uniwersytetu Arizona State University na kierunku Inżynieria.

“W imieniu Zarządu, chciałbym wyrazić głębokie uznanie dla Perveza Qureshi za jego poświęcenie i zasługi dla firmy Epicor” powiedział Wright. „Pervez prowadził nas poprzez skomplikowany okres, w wyjątkowo trudnych ekonomicznie czasach, w których nadzorował udaną integrację firm Epicor i Activant. Odegrał znaczącą rolę w umieszczeniu firmy Epicor na pozycji globalnego lidera, którym jest dziś, z ponad 20.000 klientów w więcej niż 150 krajach. Dziękujemy Pervezowi za wszystko co osiągnął w przeciągu ubiegłych dwóch lat i pragniemy życzyć wszystkiego co najlepsze w realizacji nowych możliwości.”

Źródło: Epicor

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING