Kategoria | Wiadomości

Instytut Wirtualizacji przyznaje Cloudiusze

Dodany 17 czerwca 2015 przez admin

Popularność Cloud Computingu na świecie wzrasta z dnia na dzień. W celu promocji i propagowania w naszym kraju udanych wdrożeń Cloud Computing powstał Instytut Wirtualizacji. Tworzą go dostawcy i użytkownicy Cloud Computing w Polsce. Pierwszym ogólnopolskim działaniem Instytutu jest przyznanie nagrody Cloudiusza – na rzecz propagowania rozwiązań Cloudowych w prowadzeniu biznesu. Dzisiaj poznamy nominowanych.

Według Komisji Europejskiej rozwiązania Cloud Computing będą miały w latach 2015-2020 wpływ na wzrost europejskiego PKB o ok. 950 mld EUR. Ich wykorzystanie zwiększy wydajność i efektywność gospodarki nawet o 90%, w szczególności w zakresie oszczędności generowanych w administracji publicznej i firmach prywatnych. Przyczyni się to do utworzenia nowych przedsiębiorstw (wg szacunków powstanie ok. 400 tys. nowych podmiotów), a także nowych miejsc pracy związanych z chmurą obliczeniową (nawet o 3,8 mln).

Wzrastająca popularność, użyteczność i ekonomiczne argumenty stojące za wykorzystaniem rozwiązań Cloud Computingu w biznesie spowodowały, że grono firm wykorzystujących chmury obliczeniowe postanowiło w nieformalny sposób zrzeszyć się i działać na rzecz promocji tego modelu użytkowania danych. 6 czerwca – w dzień, kiedy cała Polska obchodzi popularne imieniny Klaudiusza doszło do powstania inicjatywy przyznawania statuetki Cloudiusza – pierwszych krajowych nagród uznających wykorzystanie rozwiązań Cloud Computingu w biznesie. – Michał Romanowski przewodniczący nowo powstałego Instytutu Wirtualizacji.

Instytut Wirtualizacji tworzą dostawcy i firmy aktywnie używające chmury obliczeniowej. Członkostwo w Instytucie jest otwarte i może zgłosić się do niego każda firma wykorzystująca chmury obliczeniowe do budowania, rozwoju, a w końcu do stabilizacji  i umacniania pozycji rynkowej własnych celów biznesowych.

Umiejętne wykorzystanie możliwości płynących z Cloud Computing generuje oszczędności w zakresie inwestycji w sprzęt It, podnosi bezpieczeństwo przechowywanych i przetwarzanych danych oraz pomaga IT szybciej reagować
na potrzeby biznesu. Jednak temat chmury obliczeniowej jest obecnie bardzo obszerny co skutkuje powstaniem wielu mitów na jego temat. Dlatego postanowiliśmy połączyć siły by wspólnie promować udane, przynoszące wymierne korzyści wdrożenia wykorzystujące technologię Cloud Computing.
– Powiedział Marcin Bąkowski prezes Sinersio Polska, członka Instytutu Wirtualizacji.

Już dzisiaj poznamy nominowanych do pierwszej edycji nagrody Cloudiuszy 2015. Na oficjalnej stronie Instytutu zostaną opublikowane filmy prezentujące osoby wyróżnione statuetkami Cloudiusza 2015.

Już teraz możemy zdradzić, że nagrodę otrzyma 7 osób. Zapraszam na stronę www.cloudiusze.pl do zapoznania się z filmami prezentującymi nominowanych. – zaznacza Romanowski

Głównym celem pomysłodawców Instytutu Wirtualizacji – spółki Sinersio Virtual Data Center jest działanie na rzecz promocji globalnych rozwiązań Cloud Computingu  na rynku Polskim.

Oficjalna strona Instytutu Wirtualizacji: www.instytutwirtualizacji.pl

Źródło: Instytut Wirtualizacji

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING