Innowacyjne wdrożenia SAP nagrodzone podczas konferencji SAP Forum 2014

Dodany 16 czerwca 2014 przez admin

Podczas dorocznej konferencji SAP Forum firma SAP Polska przyznała statuetki za innowacyjność we wdrożeniach SAP. Wyróżniono firmy: Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, PGNiG S.A., PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Grupa Azoty S.A. oraz NEOTERMO. Odniosły one największy sukces w wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań z portfolio SAP. Czterech z pięciu wyróżnionych z powodzeniem zastosowało w swoich wdrożeniach platformę SAP HANA.

W uzasadnieniach dla przyznanych wyróżnień za innowacyjność czytamy:

 • Grupa Azoty S.A. – za konsekwentne wsparcie informatyczne strategii rozwoju Grupy z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań SAP. Przy użyciu innowacji SAP kierownictwo Grupy AZOTY realizuje plan konsolidacji koncernu chemicznego. Odrębne do niedawna podmioty, działające dziś w ramach jednej Grupy, korzystają z ustandaryzowanych procesów biznesowych, ujednoliconych przepływów informacji, wykorzystując przy tym efekt skali, oszczędzając koszty i zachowując elastyczność środowisk IT.
 • Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych – za innowacyjność w podejściu biznesowym i technologicznym w tworzeniu kompleksowej platformy analityczno-raportowej, opartej na SAP HANA. Współpraca z KDPW to pierwszy w Polsce projekt wdrożenia pełnej platformy SAP Business Intelligence, sprawnie zintegrowanej z istniejącym systemem obsługującym podstawową działalność KDPW. Wdrożenie przyniosło wymierne korzyści biznesowe i odpowiada na zapotrzebowanie analityczne dla różnych grup pracowników – od szczebla zarządu po zespoły analityków.
 • Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. – Za największe w naszej części Europy wdrożenie rozwiązania SAP Strategy Management. W szczególności obejmuje ono obszar zarządzania przez cele, który jest kluczowy w realizacji strategii firmy w poszczególnych jednostkach PGNiG S.A. Rozwiązanie SAP Strategy Management jest zintegrowane z działającymi już wcześniej w PGNIG rozwiązaniami transakcyjnymi SAP Business Suite i analitycznymi opartymi na SAP HANA.
 • PKP PLK – za efektywność i szeroki zakres wdrożenia systemów raportowania w oparciu o SAP HANA. Spółka PKP PLK podjęła decyzję o przeniesieniu hurtowni SAP Business Warehouse na platformę SAP HANA oraz o pełnej wirtualizacji środowisk SAP ERP. Wydajność nowych rozwiązań raportowania, opartych na technologii „in-memory” przekłada się wprost na komfort pracy – blisko tysiąc użytkowników systemu raportowego SAP Business Objects otrzymuje teraz swoje raporty od 20 do 160 razy szybciej. Wdrożenie umożliwia również tworzenie nowych raportów i procesów w obszarach, które wcześniej pozostawały poza zasięgiem przy wykorzystaniu tradycyjnych technologii bazodanowych.
 • NEOTERMO – Za innowacyjne wykorzystanie rozwiązań SAP Business One z zastosowaniem SAP HANA. Grupa NEOTERMO, dystrybutor materiałów budowlanych, od kilku lat pracuje na systemie SAP Business One, a w 2013 roku podjęła decyzję o zakupie i wdrożeniu szybkiej analityki na platformie SAP HANA. Innowacyjne rozwiązania SAP pozwoliły na istotne przyśpieszenie procesów oraz zwiększenie zakresu analiz zarządczych. Aktualnie kilkadziesiąt kluczowych raportów jest opracowywanych w technologii „in-memory”.

SAP Forum to doroczna konferencja SAP Polska i jedno z najbardziej znaczących wydarzeń w Polsce, poświęconych nowym technologiom w zarządzaniu. Gromadzi praktyków, menedżerów, ekspertów i wizjonerów, którzy w tym roku dyskutowali o perspektywach innowacyjności w biznesie i o upraszczania sposobów działania. Podczas sesji dyskusyjnych, wykładów i warsztatów uczestnicy dzielą się praktyczną wiedzą na temat tego, jak działać efektywniej i budować konkurencyjność z wykorzystaniem innowacji SAP.

Źródło: SAP

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • MySpace
 • Wykop
 • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING