Kategoria | Wiadomości

Hicron szybuje w rankingach Computerworld

Dodany 16 października 2014 przez admin

Według raportu TOP 200 opublikowanego przez Computerworld – Hicron znalazł się w czołówce dostawców systemów CRM i ERP w 2013 r. w Polsce, zajmując odpowiednio 6 i 11 miejsce w rankingu. Spółka zrealizowała w ubiegłym roku swój plan sprzedażowy na poziomie 150 procent, natomiast w pierwszym półroczu br. odnotowała rekordowe wskaźniki sprzedażowe, przekraczając początkowe założenia finansowe o ponad 44 procent.

W ciągu ostatnich 18 miesięcy  Hicron pozyskał kilkanaście dużych projektów obejmujących m.in. wdrożenie od podstaw i rozwój już istniejących systemów klasy ERP, CRM i BI oraz ich obsługę serwisową. Pozwoliło to na poprawienie wyniku w raporcie TOP 200 o jedno miejsce w przypadku sprzedaży systemów CRM w stosunku do roku poprzedniego i utrzymanie silnej pozycji w zakresie dostaw systemów ERP. Wśród najnowszych Klientów spółki znalazły się zarówno polskie firmy, jak i zleceniodawcy z zagranicy.

Sprzedaż naszych systemów bardzo dynamicznie rośnie. Po pierwszym półroczu 2014 r. możemy już mówić o przekroczeniu założonych planów finansowych. To jeden z naszych najlepszych wyników w ostatnich latach. Większość zleceń – bo ponad 60 procent – pozyskujemy od klientów zagranicznych – możemy pochwalić się m.in. realizacją projektów w większości krajów Europy Zachodniej, a także w Rosji, na Ukrainie a nawet w Japonii i USA. W Polsce ostatnio wdrożyliśmy systemy SAP ERP w firmach z sektora motoryzacyjnego, spożywczego i AGD oraz u jednego z czołowych producentów profili z tworzyw sztucznych – mówi Michał Guzek, Managing Partner w Hicron Sp. z o.o

 Polski rynek systemów klasy EAS (ang. Enterprise Application Software) – do którego zalicza się systemy ERP, CRM, BI, finansowo-księgowe czy wdrożenia baz danych jest rynkiem wschodzącym. Jego wartość w 2013 r. została oszacowana, przez IDC Polska, na nieco ponad 240 miliona USD i stanowiła sporo poniżej procenta wartości światowego rynku EAS. Prognozy IDC Polska mówią jednak o spodziewanym rocznym wzroście wartości sprzedaży systemów biznesowych w Polsce na poziomie 3,5% w okresie czterech kolejnych lat.

Według danych GUS – w 2013 r. system ERP w procesach biznesowych stosowało ponad 17 procent polskich przedsiębiorstw. Najczęściej korzystały z niego duże firmy (aż 76,6 proc.). Co piąta spółka w kraju do współpracy z klientami używała natomiast systemu CRM. Prawie sześć na dziesięć przedsiębiorstw zatrudniających 250 osób i więcej stosowało to narzędzie.

Źródło: Hicron

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING