Gartner pozycjonuje CommVault jako Lidera w raporcie Magic Quadrant for Enterprise Information Archiving (rozwiązania do archiwizowania danych dla korporacji)

Dodany 26 listopada 2014 przez admin

Firma CommVault (NASDAQ: CVLT) poinformowała, że po raz drugi z rzędu znalazła się w kwadrancie Liderów “Magic Quadrant for Enterprise Information Archiving[1]” – prestiżowego raportu firmy Gartner, opisującego sytuację w poszczególnych segmentach rynku oprogramowania korporacyjnego.

Według Gartnera, „Magic Quadrant for Enterprise Information Archiving (rozwiązania do archiwizowania danych dla korporacji) uwzględnia dostawców, którzy oferują co najmniej zintegrowaną usługę poczty e-mai oraz jakiekolwiek inne usługi archiwizowania informacji, używane np. do zarządzania danymi w organizacji (governance & eDiscovery) oraz pamięcią. Liderami w segmencie zostają firmy, które mogą pochwalić się najbardziej kompletną wizją realizacji tych celów oraz możliwością jej skutecznego wprowadzania w życie. To firmy mające udokumentowane osiągnięcia finansowe oraz silną pozycję rynkową”.

“Dumą napawa nas fakt, że CommVault został uznany przez firmę Gartner za lidera już drugi rok z rzędu – cieszymy się, że doceniono nasze działania, mające na celu wsparcie klientów w zakresie przetwarzania informacji biznesowych na konkretne wartości biznesowe. Wierzymy, że jest to kolejne potwierdzenie, iż nasze kompleksowe, unikalne podejście do zarządzania danymi pomaga naszym klientom w rozwiązywaniu ich problemów. Oprogramowanie CommVault to dużo więcej niż backup – pomagamy redukować ryzyko i koszty oraz maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie daje firmom analizowanie danych biznesowych” – skomentował N. Robert Hammer, prezes i CEO CommVault.

Z raportu firmy Gartner wynika, że “do 2019 r. 75% organizacji będzie traktować zarchiwizowane dane jako aktywne i łatwo dostępne źródło danych – a nie jako oddzielne repozytorium, do którego zagląda się i które przeszukuje się tylko sporadycznie. Obecnie w ten sposób z archiwów korzysta niespełna 10% organizacji”. Firma podkreśla też, że popularność narzędzi EIA (Enterprise Information Archiving – rozwiązania do archiwizowania danych dla korporacji) wciąż rośnie i staje się ona powszechnie używaną technologią wspierającą zarządzanie informacją, spełnianie wymagań narzucanych przez regulatorów w zakresie ochrony danych, czy eDiscovery. Ta technologia powstała jako rozwiązanie tworzone z myślą o obsłudze usług poczty e-mail, jednak rynek EIA rozwija się tak, by wspierać również inne typy danych.

Technologia firmy CommVault umożliwia użytkownikom błyskawiczny dostęp do informacji z najróżniejszych źródeł danych – od urządzeń użytkowników końcowych, przez centra danych, aż do chmury. Dzięki niej organizacje i ich pracownicy mogą samodzielnie korzystać z narzędzi do wyszukiwania i analizowania informacji, co zwiększa ich produktywność i możliwości. Praktyka pokazuje, że dzięki produktom CommVault firmy mogą zredukować koszty na te cele nawet o 50%, zmniejszyć obciążenie administracyjne o 80%, a także obniżyć kompleksowe koszty wsparcia technicznego nawet o 35%.

Simpana for Email Archive

Częścią oferty CommVault w zakresie EIA jest niedawno zaprezentowane rozwiązanie o nazwie Simpana for Email Archive Solution Set, które zwiększa produktywność pracowników oraz ogranicza ryzyko naruszenia bezpieczeństwa danych (również w zakresie spełniania wymogów regulatorów). Jest to możliwe m.in. dzięki rozbudowanym funkcjom samoobsługi, uproszczonym usługom eDiscovery oraz możliwości korzystania z atrakcyjnej pod względem kosztowym, długoterminowej retencji danych.

Simpana for Email Archive ma również wbudowane narzędzia do analizowania usług e-mail (ułatwiające m.in. planowanie wykorzystania przestrzeni dyskowej oraz podejmowanie decyzji w zakresie polityki archiwizowania korespondencji), może być wdrożona zarówno w firmowej infrastrukturze informatycznej, jak i chmurze (prywatnej lub hybrydowej) i obsługuje MS Office 365 oraz MS Exchange. Oprogramowanie licencjonowane jest w modelu per skrzynka pocztowa i oferuje elastyczne narzędzia z zakresu archiwizowania, wyszukiwania i analizowania informacji. Solution Set może być wdrożony jako pierwszy produkt z platform Simpana. Więcej informacji na jego temat znaleźć można w dokumencie Simpana Solution Set Fact Sheet.

[1] “Magic Quadrant for Enterprise Information Archiving” by Alan Dayley, Garth Landers, Anthony Kros, Jie Zhang, November 10, 2014

Źródło: CommVault

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING