Kategoria | Wiadomości

Francois Locoh-Donou nowym prezesem i CEO F5 Networks

Dodany 03 lutego 2017 przez admin

F5 Networks ogłosił, że 3 kwietnia 2017 François Locoh-Donou zostanie prezesem oraz CEO firmy, jak również członkiem jej Rady Nadzorczej.

Locoh-Donou będzie następcą Johna McAdama, który pozostanie członkiem Rady Nadzorczej do czasu przejścia na emeryturę 3 kwietnia 2017. John McAdam dołączył do firmy w 2000 roku. Poprowadził F5 do stania się spółką o 2 mld przychodów rocznie, której klientami są 49 firmy z listy Fortune 50, oraz która otrzymała wiele nagród branżowych oraz społecznych.

“Jestem zaszczycony, że mogę przyjąć pozycję CEO w F5” powiedział Locoh-Donou. “Podziwiam Johna i jego oddanie wartościom i wizji firmy. Podzielam jego zaangażowanie, by rozwijać pracowników, partnerstwa, produkty oraz usługi F5, będące odpowiedzią na rosnące zainteresowanie chmurą oraz bezpieczeństwem ze strony klientów”

Locoh-Donou obecnie pełni obowiązki SVP oraz COO w firmie Ciena, zajmującej się strategicznym podejściem do sieci i technologii. Poprzednio zajmował kierownicze stanowiska w firmie Ciena (m.in. SVP Global Products Group, VP oraz GM w EMEA, VP International Sales oraz VP Marketing). Przedtem Locoh-Dount pracował we francuskiej firmie Photonetics, zajmującej się opto-eletroniką.

 “Od początku procesu wyboru nowego CEO byliśmy pod wrażeniem doświadczenia François, rozciągającego się od rozwoju produktu, poprzez zarządzanie operacjami w firmie, po sprzedaż” powiedział McAdam. „Jego dotychczasowe osiągnięcia w Ciena wskazują, że posiada on cechy wizjonerskiego lidera, który poprowadzi firmę w czasach zmian na rynku, bez uszczerbku na dotychczasowym dziedzictwie technologicznym firmy i jej kultury organizacyjnej.”

Locoh-Donou jest również członkiem rady doradczej Jhpiego, organizacji non-profit stowarzyszonej z Uniwersytetem Johna Hopkinsa, specjalizującej się w zapewnianiu wysokiej jakości opieki zdrowotnej kobietom i ich rodzinom w krajach rozwijających się. Posiada wykształcenie inżynierskiej zdobyte na École Centrale de Marseille oraz Télécom ParisTech, jak również dyplom M.B.A. Stanford Graduate School of Business.

Źródło: F5 Networks

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING