Estoński startup Greenhouse CI na infoShare2016, 3 największej w Europie konferencji biznesu i nowych technologii

Dodany 09 czerwca 2016 przez admin

InfoShare to trzecia największa konferencja gdzie biznes spotyka technologię i startup’y w Europie. 10-ta jubileuszowa edycja trwała od 18 do 20 maja, w hali Amber Expo Gdańsku. W tym roku wzięło w niej udział ponad 5000 uczestników. InfoShare charakteryzuje się niezwykle rozbudowanym programem składającym się z wielu wystąpień znanych i cenionych na całym świecie mówców oraz twórców nowych technologii. Konferencję odwiedzili liczni dziennikarze z Polski i Europy. W tym roku sporą część start up’ów stanowiły również te pochodzące z Państw Nadbałtyckich, między innymi z Estonii.

Estonia stworzyła niezwykle korzystne środowisko dla młodego biznesu. Rozwojowi startupów sprzyja, między innymi jeden z najlepszych systemów podatkowych wspierających gospodarkę. Ponadto środowisko startupowe ściśle współpracuje ze środowiskiem rządowym. Niskie koszty życia, a jednocześnie wysoka stopa zadowolenia z warunków życia sprawiają, że Estończycy mogą poszczycić się jednym z najlepszych miejsc dla tworzenia i rozkręcania własnej firmy. Co więcej, aby skorzystać z tych udogodnień jako rezydent Estonii siedząc w domu w Polsce, wystarczy złożyć wniosek tutaj: https://www.leapin.eu/articles/e-residency?gclid=CK2OjpWqmM0CFebDcgodIEIEyA

Sceny konferencji podzielone są na trzy sekcje pod względem tematyki: Inspire, Tech, Start-up. Na scenie dla młodego biznesu wystąpiła właścicielka estońskiego start up’u Triin Kask, CFO/CMO firmy Greenhouse CI. Kask jest jedną z pierwszych kobiet w Estonii, która zdecydowała się własny biznes i jak mało kto zna tę branżę od podszewki. Biznes Kask, czyli Greenhouse CI jest firmą sprzedającą usługi z zakresu IT, oferującą programistom mobilnym usługę „continuous integration”, serwis, gdzie można dowiedzieć się gdzie budować, testować i dystrybuować aplikacje dla platform IOS, Androida, Cordova i Ionicu. Obecnie firma obsługuje klientów ze wszystkich kontynentów, a połowa z nich pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Reszta klientów to obywatele Wielkiej Brytanii, Niemiec, Kanady, Australii, Japonii i Rosji. Następnym produktem będzie stworzenie przybornika „continuous integration” dla większych firm ITC. Produkt ten powstanie w trzecim kwartale 2016 roku.

Triin w swoim wystąpieniu na konferencji InfoShare 2016 prezentowała wykład o tym “Jak poradzić sobie z kryzysem organizacyjnym w różnych stadiach rozwoju”. Objaśniała w nim sześć etapów kryzysu w cyklu rozwoju firmy, począwszy od pierwszych kroków młodego biznesu, aż po tworzenie dużego przedsiębiorstwa. W swoim przemówieniu Kask kilkukrotnie podkreślała, jak ważne jest zrozumienie kryzysu w swoim biznesie i podjęcie właściwych kroków do jego rozwiązania. Według Kask wielokrotnie przyczyną upadku startupu nie jest niewłaściwy produkt czy usługa, ale szereg innych problemów: konflikty między założycielami, brak porozumienia z inwestorami, zły styl przywództwa i zarządzania firmą czy niecelowe odejście od postawionych sobie początkowo celów. Problemy, na które Kask zwróciła uwagę często prowadzą do bankructwa, likwidacji, rozpadu biznesu, czy przedwczesnej sprzedaży firmy inwestorom. Według współzałożycielki Greenhouse CI należy rozdzielić swoje życie prywatne i biznesowe, a cele ważne dla rozwoju firmy należy stawiać wyżej, niż swoje osobiste ambicje. Sama jest tego dobrym przykładem. Estoński biznes Greenhouse CI, założony przez Triin Kask i jej partnera Tauno Talismaa został w tym roku wybrany przez magazyn EU Startups jako jeden z 10 najbardziej wyróżniających się startupów w Estonii. Ponadto Greenhouse CI został także wyróżniony przez dobrze znany program mentoringu i inwestycji Seedcamp z Londynu.

Źródło: InfoShare

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING