Kategoria | Wiadomości

ERGO Insurance wybiera Comarch Mobile Insurance Advisor

Dodany 05 października 2013 przez admin

Grupa ubezpieczeniowa ERGO zdecydowała się wdrożyć Comarch Mobile Insurance Advisor, aby wspierać procesy doradztwa i sprzedaży polis w Belgii i w Luksemburgu. Ubezpieczyciel wybrał rozwiązanie Comarch głównie ze względu na wieloplatformową architekturę i bogate doświadczenie Comarch w rozwoju mobilnych aplikacji dla branży finansowej.

Współpraca z Comarch pozwoli nam wyposażyć naszą sieć sprzedaży w narzędzia, które są dostępne i mogą być użyte zawsze i wszędzie dla ułatwienia bezpośredniego kontaktu doradcy ubezpieczeniowego z klientem, wsparcia sprzedaży w agencjach, centrach sprzedaży i u samych klientów. Głównym celem projektu jest stymulowanie sprzedaży towarzystwa, opartej na doradztwie i budowaniu unikalnych ofert dla osiągnięcia wyższej efektywności procesu obsługi klienta, począwszy od analizy potrzeb a skończywszy na ocenie ryzyka – mówi Luuk Lodewijks, Commercial Director w ERGO Partners.

– Głównym założeniem wdrożenia Comarch Mobile Insurance Advisor jest możliwość użycia tej samej aplikacji zarówno na komputerach stacjonarnych i laptopach (Windows, Mac OS), jak i na tabletach z systemem iOS, Android i Windows Phone. To pozwoli nam zastosować BYOD (Bring Your Own Device) – strategię wzmocnienia sił sprzedaży. Dodatkowo,  możemy łatwo zintegrować aplikację z naszymi systemami back-end – podkreśla Philip Müller, IT & Process director, ERGO Insurance.

– Postrzegamy ten projekt jako szansę na długoterminową współpracę z grupą ERGO oraz na dalszy dynamiczny rozwój naszej firmy w regionie Beneluksu. Comarch jest postrzegany tutaj jako „IT challenger” w sektorze ubezpieczeń, który oferuje całą gamę wartościowych i innowacyjnych rozwiązań. Nasze rozwiązanie wspierające przedsprzedaż to wieloplatformowa i wielojęzyczna aplikacja mobilna dla agentów i brokerów, dostępna z każdego miejsca o każdej porze zarówno w trybie online, jak i offline. Co więcej, nasza aplikacja może obsłużyć szeroką gamę produktów ubezpieczeniowych – dodaje Wojciech Pawlus, dyrektor sprzedaży na region Beneluksu Comarch.

– Comarch Mobile Insurance Advisor oferuje bogatą funkcjonalność w zakresie procesów przedsprzedaży. Aplikacja pozwoli na gromadzenie informacji o klientach, takich jak kontakty, dane osobiste czy informacje o rodzinie i wykorzystywanie ich w celu znalezienia najbardziej odpowiedniego dla klienta ubezpieczenia czy produktu inwestycyjnego. Umożliwi również wykonywanie symulacji i graficzne przedstawienie sytuacji tak, aby klienci lepiej zrozumieli wszystkie korzyści i koszty związane z zakupem wybranych produktów. Klient będzie mógł samodzielnie wypełnić kwestionariusz i złożyć wniosek ubezpieczeniowy. Nasze rozwiązanie umożliwi też wykorzystanie podpisu elektronicznego, który wraz z wszystkimi informacjami trafi do głównego systemu administracji polisami w celu wystawienia polisy – wyjaśnia Maciej Ślósarczyk, dyrektor konsultingu ubezpieczeniowego Comarch.

Comarch Mobile Insurance Advisor jest zaawansowaną wieloplatformową aplikacją zaprojektowaną w celu zapewnienia agentom i doradcom kompleksowego narzędzia wspierającego sprzedaż wszelkich produktów ubezpieczeniowych, w tym złożonych produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych. System obsługuje cały proces sprzedaży: od identyfikacji klienta oraz analizy jego potrzeb, poprzez tworzenie scenariuszy, symulacji i kalkulacji, doradztwo inwestycyjne, do wygenerowania wniosków i załączenia podpisu klienta. Rozwiązanie Comarch Mobile Insurance Advisor może być używane przez agentów i brokerów zawsze i wszędzie, gdyż jest dostępne jako aplikacja natywna na tablety wszystkich wiodących dostawców. Umożliwia sieci sprzedaży zarządzanie zadaniami, przeglądanie wyników sprzedaży i zapewnia dostęp do danych pojedynczych klientów. Aplikacja Comarch może pracować zarówno w trybie offline, jak i online i jest centralnie kontrolowana z poziomu webowej aplikacji back-office.

Źródło: Comarch

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING