Kategoria | Wiadomości

Tagi | , ,

enova wygrywa kolejne zawody

Dodany 15 maja 2013 przez admin

W ubiegły weekend tj. 11 maja br. w Krakowie, odbył się Festiwal Robotów Robocomp, którego główną atrakcją były zawody tych automatów. Robot enova po raz kolejny odniósł zwycięstwo w kategorii MiniSumo, deklasując swoich przeciwników. To już 10-ta wygrana naszej drużyny Magnat Cyber Forge Team i robota enova w tym roku!

Festiwal Robotów Robocomp to jedna z największych imprez skierowanych do fanów robotyki, automatyki i elektroniki w tym regionie Polski. Podobnie jak w latach ubiegłych, największym zainteresowaniem cieszyły się zawody robotów. Maszyny rywalizowały ze sobą w 8 konkurencjach, które podzielone zostały na dwie grupy – główne i pokazowe. O godzinie 9.00 rozpoczęły się eliminację, które robot enova przeszedł jak burza, wygrywając wszystkie walki w kategorii MiniSumo, budząc tym samym aplauz i podziw publiczności. Finał również nie stanowił dla naszej drużyny problemu i po krótkich zmaganiach Magnat Cyber Forge Team zdobył pierwsze miejsce! W tym roku to już 8 zawody i 10-ta wygrana robota enova!

„Jesteśmy dumni z drużyny i ze skonstruowanego przez nich robota enova, który z niesamowitą precyzją i determinacją zwycięża kolejne zawody. Z wygranej w Krakowie cieszymy się w szczególności, gdyż to nasze rodzinne miasto, w którym znajduje się siedziba firmy Soneta. Wierzę że w przypadku tych zawodów, dużą rolę odegrał również doping naszych pracowników, którzy licznie przybyli na zawody i zostali tzw. trzecim zawodnikiem na ringu” – mówi Robert Czuła, Prezes Zarządu z Soneta Sp. z o.o., producent oprogramowania dla biznesu enova, sponsor drużyny.

Robot enova minisumo jest wynikiem ponad półtora-rocznej pracy drużyny, w skład której wchodzą Mateusz Piotrzkowski, Szymon Zagórnik i Piotr Krzemiński. Głównym założeniem przyświecającym budowie robota było wybranie najlepszych rozwiązań technicznych i stworzenie z nich konstrukcji wolnej od kompromisów. Nazwa robota pochodzi od oprogramowania dla biznesu enova, którego producentem jest krakowska firma Soneta Sp. z o.o., a nazwa drużyny od firmy Magnat Sp. z o.o., Autoryzowanego Partnera enova. Magnat Cyber Forge Team wraz z robotem enova jest laureatem licznych konkursów na arenie krajowej i międzynarodowej, jest m.in. aktualnym Mistrzem Europy z konkursu Robot Challenge 2013 w Wiedniu.

Źródło: www.enova.pl

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING