Kategoria | Wiadomości

Diamenty Forbesa 2014: Hicron w czołówce

Dodany 31 stycznia 2014 przez admin

Właśnie została rozstrzygnięta szósta edycja „Diamentów Forbesa”. W rozdaniu 2014 nominowanych zostało 2089 firm w trzech kategoriach. Wśród nich znalazł się Hicron – wrocławski dostawca technologii IT. W ostatecznym rankingu „Małych Diamentów” w województwie dolnośląskim spółka zajęła 15 miejsce spośród ponad 150 firm.

W corocznym rankingu „Diamentów Forbesa” biorą udział firmy z przychodami powyżej 5 milionów złotych i najszybszym wzrostem wartości w latach 2010 – 2012. Oceny przedsiębiorstw dokonuje wywiadownia Bisnode Polska opierając się na sprawozdaniach przesłanych do KRS. Oceniane wskaźniki to nie tylko suma przychodów, lecz także rentowność, wysoka płynność finansowa, brak zaległości finansowych oraz kapitał własny.

Metodologia rankingu

Ranking powstał w oparciu o tzw. metodę szwajcarską łączącą metodę majątkową i dochodową, która pozwala na wielowymiarową ocenę kondycji przedsiębiorstwa zarówno pod względem potencjału pracowników oraz know-how, jak i koniunktury.

Nominację do „Diamentów Forbesa” otrzymaliśmy po raz pierwszy. Jest to dla nas duże wyróżnienie, ze względu na metodologię oceny uczestników. Do rankingu kwalifikowane są firmy, które uzyskały największy roczny wzrost wartości. W tym roku uzyskaliśmy tytuł w kategorii „Małych Diamentów” z przychodem w granicach 5 – 50 mln złotych. Biorąc pod uwagę tempo rozwoju Hicron jesteśmy przekonani, że w kolejnych latach zaistniejemy w gronie większych przedsiębiorstw – mówi Michał Guzek, Managing Partner w Hicron Sp. z o.o.

Systematyczny wzrost

Hicron osiągnął jeden z największych przychodów (42,5 mln zł) oraz zysków (8,2 mln) w rankingu wojewódzkim oraz zajął piętnaste miejsce w klasyfikacji największego wzrostu w dolnośląskim. Spośród 1483 małych firm z całej Polski Hicron uplasował się na mocnej, 129. pozycji.

Systematycznie pracujemy nad rozwojem firmy. Dobre wyniki finansowe idą w parze z ciągle rosnącą wartością Hicron. W badanym okresie wartość naszej marki wzrosła o niemal 72 procent i jest to wzrost ciągły – mówi Remigiusz Efinowicz, Managing Partner w Hicron.

Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się 20 marca we Wrocławiu. Więcej informacji znajduje się na stronie www.diamenty.forbes.pl

Źródło: Hicron

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING