Kategoria | Wiadomości

Comarch wśród najszybciej rozwijających się firm w segmencie M2M według raportu Berg Insight

Dodany 01 września 2015 przez admin

Raport “IoT Platforms and Software – M2M Research Series 2015bada możliwości uzyskania przez operatorów nowych źródeł przychodów z sektora M2M. Berg Insight zauważa rosnące zapotrzebowanie na coraz bardziej złożone i zaawansowane platformy komunikacyjne oraz oprogramowanie pośredniczące pomiędzy aplikacjami, sieciami i urządzeniami, i łączące je z elementami umożliwiającymi integrację pionową. Platformy nowej generacji powinny gwarantować stałą jakość usług, a jednocześnie pozwalać na tworzenie ofert w ramach umów SLA, uslug telekomunikacyjnych i oferty przetwarzania w Chmurze. Raport potwierdza założenia dokumentu Comarch Telecommunications “Jak zróżnicować ofertę M2M by zapewnić jej konkurencyjność”.

Autor raportu, André Malm, wskazuje na stale rosnącą liczbę urządzeń połączonych ze sobą w ramach Internetu Rzeczy. Prognozy zakładają wzrost liczby urządzeń z 1,7 miliarda w 2014 r. do aż 6,6 miliardów w 2020 r. Wzrost ten napędzany jest stale spadającą ceną urządzeń, usług telekomunikacyjnych oraz przetwarzania danych i integracji systemów.

Raport wymienia wiodących operatorów sieci komórkowych w Europie, którzy wybrali platformę M2M Comarch wraz z jej adaptowalnymi modułami do rozliczeń, fakturowania, mediacji BSS, wprowadzania nowych usług, zarządzania kartami SIM, monitoringu, AAA, samoobsługi, integracji B2B i aplikacji CRM. Model współpracy opracowany przez Comarch zapewnia dostawcom usług telekomunikacyjnych pełną kontrolę nad platformą i pozwala na tworzenie zróżnicowanych i zindywidualizowanych ofert. Berg Inisight podkreśla kompetencje firmy w zakresie dostarczania pionowych platform M2M dla telekomunikacji oraz innych sektorów działalności, w których ma duże doświadczenie, takich jak opieka zdrowotna oraz dostarczanie mediów.

Comarch od lat wdraża i rozwija platformę dedykowaną dla segmentu M2M, która jest jednym z wiodących rozwiązań tego typu na rynku – mówi Bartłomiej Kordas, Solution Manager w Comarch BSS – Platforma opiera się na zitegrowanych modułach BSS, takich jak: CRM, billing, PCRF, AAA, BPM, integration framework, mediacja, service controller, i zawiera wbudowane procesy typowe dla M2M, narzędzia do zarządzania i dedykowane API. Firma wyróżnia się od innych dostawców rozwiązań M2M silnymi rekomendacjami od klientów, zarówno z branży M2M jak i innych, takich jak opieka zdrowotna, przemysł motoryzacyjny, dostarczanie mediów, transport i logistyka. Comarch to dostawca kompleksowych usług, którego doświadczenie jest w stanie zapewnić kompletne i elastyczne portfolio produktów odpowiadające rosnącym potrzebom rynku usług cyfrowych oraz IoT.

 

Powiązane materiały:

Comarch M2M Platform

Comarch IoT Platform

 

 

O firmie Berg Insight

Berg Insight należący do MarketResearch.com, tworzy ekspertyzy biznesowe dla branży telekomunikacyjnej. Berg Insight buduje raporty zbierające kluczowe fakty i wskazówki strategiczne dotyczące najważniejszych wydarzeń w określonych dziedzinach. Agencja Berg Insight została założona w 2004 r. przez Johana Fagerberga i Tobiasa Ryberga. Siedziba firmy znajduje się w Gothenburgu w Szwecji. Oferta MarketResearch.com to raporty od ponad 720 wydawców oraz aktualna baza opinii eksperckich nt. rynków, firm, produktów i trendów.

Kontakt: info@berginsight.com

O firmie Comarch

Comarch jest dostawcą kompletnych rozwiązań IT dla telekomunikacji. Od 1993 firma wspiera operatorów na 4 kontynentach w optymalizacji kosztów, zwiększaniu efektywności i transformacjach systemów BSS/OSS. Rozwiązania Comarch są połączeniem bogatych funkcjonalności z dużymi możliwościami dopasowania ich do potrzeb klienta, uzupełnionych o szeroką gamę usług. Elastyczne podejście firmy do realizacji projektów oraz różne modele wdrażania systemów umożliwiają operatorom na całym świecie wprowadzanie inteligentnych rozwiązań sieciowych, zwiększanie satysfakcji klientów i sprawne uruchamianie nowych usług cyfrowych, takich jak cloud oraz machine-to-machine (M2M). Tą strategią Comarch zdobył zaufanie i lojalność klientów na całym świecie wśród których znajdują się tak uznane marki jak: Vodafone, T-Mobile, Telefónica, E-Plus, KPN and MTS.

Źródło: Comarch

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING