Comarch rozbudował narzędzie certyfikujące UCTT dla nowego standardu UPnP+

Dodany 09 grudnia 2014 przez admin

Comarch ogłasza swoje uczestnictwo w Programie Certyfikującym UPnP+ stworzonym przez UPnP Forum –  międzynarodową organizację standaryzacyjną działającą w obszarze bezprzewodowej łączności miliardów urządzeń domowych. Comarch był odpowiedzialny za ulepszenie narzędzia do prowadzenia testów certyfikacyjnych  poprzez dodanie do niego nowych funkcji wspierających urządzenia współpracujące ze sobą w chmurze.

Celem programu UPNP+ jest ulepszenie procesu certyfikacji sprzętowej przy wykorzystaniu rozwiązań open source włączając w to: mobile connected computing, świadczenie usług w chmurze, wymianę treści poprzez smartfon, jak również Internet rzeczy (IoT).

W celu potwierdzenia, iż urządzenia mobile łączą się ze sobą bezproblemowo w chmurze, zrzeszeni uczestnicy programu UPNP+ mają możliwość certyfikacji swoich urządzeń oraz punktów kontrolnych wykorzystujących protokoły sterujące (DCPs) oraz certyfikowane narzędzia testowe UPnP (UCTT).

– Zdolność do szybkiej realizacji projektów przez Comarch oraz ich doświadczenie z zakresu opracowania narzędzi certyfikujących zostało potwierdzone przez UPnP Forum. Narzędzie certyfikujące UCTT rozbudowane przez Comarch, umożliwi dalszy rozwój i poprawę łączności pomiędzy urządzeniami działającymi w chmurze, jak również udoskonalenie standardu connected digital home, powiedział wiceprezes oraz przewodniczący Komisji Zgodności UPnP Forum – Wouter van der Beek.

– Internet rzeczy (IoT) jest rewolucją, która właśnie się zaczęła i której nie można w żaden sposób zatrzymać. Nasza firma posiada odpowiednie doświadczenie, zasoby oraz zaplecze, aby stać się częścią tego nurtu. Pragniemy oprzeć swoją działalność na rozwoju urządzeń działających w chmurze oraz usług cyfrowych, powiedział menadżer ds. konsultingu – Grzegorz Kafel. – Współpraca z wiodącymi organizacjami certyfikującymi z obszaru Internetu rzeczy jest potwierdzeniem naszych kwalifikacji, dodał.

Wieloletnia współpraca Comarch z UPnP Forum została już niejednokrotnie potwierdzona, między innymi poprzez przyznanie w 2013 roku nagrody za  wybitny wkład wykraczający poza zakres uzgodnionych prac. Ponadto w 2014 roku Comarch opracował dla UPnP Forum aplikację mobilną działającą w chmurze opartą na standardzie UPnP+, służącą do zdalnego sterowania oświetleniem w domu. Aplikacja ta została zaprezentowana na targach IBC w Amsterdamie w celu promocji standardu architektury cloudowej UPnP+.

Źródło: Comarch

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING