Kategoria | Wiadomości

Tagi | ,

Comarch przystąpił do organizacji Digital Living Network Alliance (DLNA)

Dodany 13 września 2013 przez admin

Comarch, dostawca i integrator systemów informatycznych, dołączył do organizacji Digital Living Network Alliance (DLNA). Jest to organizacja zrzeszająca  ponad 250 firm na całym świecie, której celem jest wypracowanie standardów umożliwiających łączenie w łatwy sposób domowych urządzeń elektronicznych i przesyłanie pomiędzy nimi plików, takich jak filmy czy zdjęcia. Członkostwo jest rozszerzeniem współpracy Comarchu z DLNA, która rozpoczęła się w 2011 roku. Od tego czasu Comarch rozwija narzędzia certyfikacyjne, które są kluczowym elementem w procesie przyznawania logo DLNA®. Logo potwierdza, że urządzenia elektroniczne są ze sobą kompatybilne, wykrywają się automatycznie w sieci domowej oraz umożliwiają przesyłanie plików.

– „Technologia DLNA niesie ze sobą nowe możliwości biznesowe. Wiele firm, włączając w to operatorów kablowych oraz dostawców treści szuka sposobów na ich wykorzystanie. Dzięki naszej współpracy z organizacją DLNA zdobyliśmy niezbędną wiedzę, aby wspierać klientów we wprowadzaniu nowych usług w tym obszarze. Jako członek DLNA będziemy pracować z technologią, która ma potencjał kształtowania przyszłości sieci domowych, a my mamy ambicję, żeby ten potencjał wykorzystać.” – mówi Grzegorz Kafel, Consulting Manager w dziale Cloud Connectivity and Mobility w firmie Comarch.

– „Cieszymy się, że Comarch został członkiem DLNA, ponieważ mamy bardzo pozytywne doświadczenia ze współpracy z nimi. Cenimy to, że potrafią szybko rozwiązywać złożone problemy technologiczne i można na nich polegać. Zawsze są w stanie dopasować się idealnie do naszych potrzeb.” – mówi Andi Hall, Dyrektor Operacji Technicznych w DLNA.

O technologii DLNA

Technologia DLNA umożliwia bezprzewodowe łączenie domowych urządzeń elektronicznych, niezależnie od marki producenta i przesyłanie pomiędzy nimi plików, takich jak zdjęcia, muzyka czy filmy. Dzięki temu, że organizacja DLNA ustala jednolite standardy dla tych urządzeń, logo DLNA gwarantuje, że automatycznie wykrywają się one w sieci domowej bez potrzeby dodatkowej konfiguracji. Dzięki temu użytkownicy mogą w łatwy sposób odtwarzać i przenosić treści multimedialne pomiędzy swoimi urządzeniami np. zdjęcia z telefonu do telewizora, za pośrednictwem domowej sieci bezprzewodowej.

Na rynku jest już ponad 20 tysięcy produktów z logo DLNA, w tym multimedialne serwery domowe, komputery stacjonarne, smartfony, tablety, kamery cyfrowe, konsole do gier, bezprzewodowe drukarki, routery, telewizory, odtwarzacze DVD and Blue-Ray, tak znanych marek jak: Sony, Philips, Microsoft, Intel, Samsung czy LG Electronics.

Źródło: Comarch

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING