Kategoria | Wiadomości

Alior Bank inwestuje w infrastrukturę IT, aby przyspieszyć wzrost i zwiększyć innowacyjność obsługi klienta

Dodany 03 września 2015 przez admin

Rozwiązania F5 Networks zapewniają dostępność, stabilność i bezpieczeństwo najważniejszych aplikacji biznesowych Alior Banku

  • Prezes Alior Banku: „naszym priorytetem jest zapewnienie najwyższej jakości obsługi dla naszych klientów”.
  • Inwestycje w IT umożliwiają dynamiczne przewidywanie potrzeb rynku, takich jak zaawansowane usługi w zakresie bankowości internetowej.
  • Wdrożenie rozwiązań F5 pomoże dalej rozwijać innowacyjną współpracę pomiędzy Alior Bankiem i T-Mobile

Warszawa, 2 września 2015 – Dzięki inwestycjom w najnowsze technologie IT, Alior Bank może szybciej rozwijać swój biznes, zwiększyć efektywność operacyjną oraz wychodzić naprzeciw potrzebom rynku, oferując najbardziej innowacyjne usługi.

Alior Bank, jeden z najdynamiczniej rozwijających się banków w Polsce, wdrożył rozwiązania F5 Networks, zapewniające bezpieczeństwo i dostępność krytycznych aplikacji biznesowych. Inwestycje w najnowsze technologie umożliwiają realizację planów rozwoju biznesu, optymalizacji kosztów i zapewniania lepszego zwrotu z inwestycji.

Wojciech Sobieraj, prezes Zarządu Alior Banku mówi:

„Sektor bankowy bardzo szybko się zmienia, dlatego tak ważne jest dla nas zapewnienie najlepszej oferty klientom, zarówno w oddziałach, jak i w Internecie. Od samego początku inwestycje w najnowsze technologie stanowią podstawę naszej strategii biznesowej. Musimy być innowacyjni, przewidywać potrzeby rynku i elastycznie na nie reagować. Dzięki temu możemy dostarczać usługi, stawiające w centrum klienta – czyli to, co odróżnia nas od konkurencji. F5 jest gwarantem, że nasze usługi będą zawsze najwyższej jakości i będą dostępne wszędzie, zawsze i na każdym urządzeniu.”

Alior Bank wdrożył rozwiązanie do zarządzania lokalnym ruchem F5® BIG-IP® Local Traffic Manager™ (LTM) by uprościć, zautomatyzować i dostosować aplikację do zmieniających się warunków. Zastosowano również technologię F5® BIG-IP® Application Security Manager™ (ASM) zapewniającą kompleksową ochronę aplikacji w oparciu o wdrożone reguły bezpieczeństwa sieciowego. Oba rozwiązania działają na platformie F5® VIPRION® Application Delivery Controller (ADC), dzięki czemu uzyskano elastyczność wynikającą z modułowej budowy oraz dużą skalowalność.

Technologia F5 będzie kluczowa w kontekście efektywnego zarządzania bardzo szybko rosnącą bazą klientów. Tylko w I kwartale 2015 roku bank zwiększył swoje przychody o 25% (do 520 mln zł ), swój zysk o 34%. , Na koniec marca 2015 r. z usług Grupy Alior Banku korzystało już 2,94 mln klientów – 2,64 mln stanowili klienci Alior Banku i T Mobile Usługi Bankowe (w tym 123 tys. firm), zaś 295 tys. klienci Meritum Banku.

Do sukcesu banku w dużej mierze przyczyniło się innowacyjne podejście do usług bankowości internetowej. Nawiązanie strategicznej współpracy z T-Mobile Polska, polskim oddziałem Deutsche Telekom, zaowocowało stworzeniem unikalnej na rynku oferty wspólnych usług i produktów bankowych.

Jest to pierwsza tego typu współpraca w Europie. T-Mobile posiada dostęp do usług finansowych oraz bankowości online Alior Banku i może je oferować swoim klientom. Natomiast Alior może oferować swoje usługi do bazy klientów T-Mobile. Do tej pory z usług T-Mobile Usługi Bankowe skorzystało już ponad 500 tys. klientów.

Współpraca pomiędzy Alior Bankiem i F5 Networks stanowi bezpośrednią odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na usługi bankowości internetowej.

Niedawne wyniki badań zaprezentowane przez agencję social media We Are Social wskazały, że udział urządzeń mobilnych (smartfonów i tabletów) w całości polskiego ruchu internetowego wzrósł o 277%, w porównaniu do 39% na świecie.

Ten wzrost potwierdza dobrą reputację polskich usług bankowości online. Według Ministerstwa Skarbu, Polska znajduje się na szóstym miejscu w Europie pod względem popularności tego typu usług – wyprzedzając m.in. Niemcy, Danię czy Irlandię.

Ireneusz Wiśniewski, Poland Country Manager w F5 Networks mówi:

„Alior Bank w pełni rozumie rolę innowacyjnych aplikacji internetowych, ich bezpieczeństwa i dostępności w procesie obsługi klienta, jak również jest świadomy wzrastającego znaczenia urządzeń mobilnych. Alior Bank jest organizacją śmiało patrzącą w przyszłość, a F5 jest dumne, że może wspierać bank w procesie dynamicznego wzrostu i wdrażania innowacyjnych rozwiązań.”

# # #

O F5 Networks

F5 (NASDAQ: FFIV) dostarcza rozwiązania dla świata aplikacji. F5 pomaga organizacjom bezproblemowo skalować chmurę, centra danych, sieci telekomunikacyjne oraz sieci definiowane programowo (software defined networking – SDN), aby skutecznie dostarczać aplikacje i usługi dla każdego użytkownika końcowego, dostępne na każdym urządzeniu, w dowolnym miejscu i czasie. Rozwiązania F5 pomagają rozszerzać środowisko informatyczne dzięki otwartej, skalowalnej platformie i dużej liczbie strategicznych partnerów technologicznych. To podejście pozwala klientom na otrzymanie modelu infrastruktury, który najlepiej odpowiada ich potrzebom. Największe światowe przedsiębiorstwa, dostawcy usług, organizacje rządowe oraz uznane marki konsumenckie polegają na F5 by wyprzedzać konkurencję w zakresie trendów dotyczących chmury, bezpieczeństwa i mobilności. Odwiedź f5.com by uzyskać więcej informacji.

F5, BIG-IP, Local Traffic Manager, LTM, iRules, i DevCentral są znakami towarowymi lub znakiami usługowym F5 Networks, Inc., w USA i innych krajach. Wszystkie inne produkty i nazwy firm w niniejszej informacji prasowej mogą być znakami towarowymi ich prawnych właścicieli.

O Alior Banku

Alior Bank jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się banków uniwersalnych świadczącym pełen zakres usług skierowanych do klientów detalicznych i biznesowych.

Bank systematycznie umacnia pozycję rynkową skutecznie łącząc zasady tradycyjnej bankowości z innowacyjnymi rozwiązaniami i produktami. Z usług Banku skorzystało już ponad 2,6 mln klientów indywidualnych oraz 123 tys. firm. Klienci Alior Bank obsługiwani są w czwartej co do wielkości, bankowej sieci dystrybucji w Polsce. Po połączeniu z Meritum Bankiem liczba placówek obsługujących klientów przekroczy 1000. Wybrane produkty i usługi Alior Banku oferowane są, w ramach strategicznego partnerstwa, w blisko 800 punktach T-Mobile. O najwyższą jakość produktów i usług Banku dba ponad 6500 pracowników.

Alior Bank jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na polskim rynku bankowym. Ikoną Banku, która łączy świat tradycyjnej bankowości i nowatorskich rozwiązań jest postać Bankiera w meloniku. Dodatkowo podkreśla to hasło „Wyższa kultura bankowości”.

Od 2014 r. akcje Alior Banku wchodzą w skład indeksu WIG20 skupiającego największe i najbardziej płynne spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING