AdRem Software na targach IP EXPO EUROPE w Londynie z nową wersją NetCrunch 9

Dodany 07 października 2015 przez admin

Najnowsza wersja systemu do monitorowania sieci – NetCrunch 9 firmy AdRem Software już 7-8 października 2015 zostanie pokazana na targach IP EXPO EUROPE w Londynie. To idealna okazja, aby zaprezentować nowoczesny program do monitorowania i wizualizacji pracy sieci szerokiej publiczności IT i biznesu.

Oprogramowanie NetCrunch umożliwia zaawansowane monitorowanie sieci firmowej, działających w niej systemów i aplikacji w czasie rzeczywistym i powiadamianie o wykrytych problemach. Wszystko po to, żeby zapobiegać awariom i minimalizować ryzyko przestojów w firmach.

Targi IP EXPO EUROPE London to jedne z największych targów sieciowych w Europie.

Bardzo się cieszymy, że pokażemy się wśród 300 wystawców z całego świata, wśród których są takie firmy jak Intel Security, Cisco, Microsoft czy Kaspersky – mówi Michael Rojek, odpowiedzialny za sprzedaż NetCruncha na rynku anglojęzycznym. – Ubiegłoroczna edycja targów przyciągnęła 13 tysięcy zwiedzających. Liczymy na równie duże zainteresowanie w tym roku i wiele interesujących rozmów z szefami firm i działów IT.

Funkcje, które wprowadzono do systemu w wersji 9.0, poszerzają jeszcze możliwości monitorowania i wizualizacji jego wyników, które mogą być konfigurowane w wygodny i indywidualny sposób. Nowy zestaw widgetów dla widoków i map sieci pozwala użytkownikom w przejrzysty sposób przedstawiać wskaźniki wydajności lub statusy w obrębie mapy z wykorzystaniem nadanych kolorów. Wersja 9 to również dodatkowe funkcje, m.in. monitorowanie Cisco IP SLA, a także możliwość wizualizacji w dodatku GrafCrunch – odgałęzieniu opensourcowego programu Grafana.

Odpowiednia, przekrojowa wizualizacja infrastruktury sieciowej, czyli pulpit z różnokolorowymi słupkami, wykresami, widgetami, służyć ma porównywaniu zebranych przez system danych i wyciąganiu z nich odpowiednich wniosków – mówi Tomasz Kunicki, założyciel i prezes AdRem Software. – Dzięki NetCrunch w wersji 9 zadania administratora polegają przede wszystkim na „rzuceniu okiem” na przekaz graficzny na pulpicie, wyciągnięciu wniosków i priorytetyzacji zaplanowanych działań na konkretny dzień.

Aktualizacja NetCrunch do wersji 9 zapewnia również wiele optymalizacji i zaawansowanych ustawień monitorowania oraz powiadamiania o problemach (alerty warunkowe, wielokrotna korelacja alertów, udoskonalone ograniczenia czasu monitorowania).

Bardzo zależało nam na tym, żeby nowe funkcje w naszym systemie do monitorowania jeszcze bardziej ułatwiły administratorom sieci codzienną pracę. Aktualizacja NetCrunch do wersji 9 pozwala im teraz na monitorowanie jeszcze większej liczby elementów. Jednocześnie nie są rozpraszani zbyt dużą liczbą alarmów – dzięki korelacji zdarzeń i automatycznym akcjom naprawczym. Jest to kolejny sposób na skrócenie czasu reakcji na problem w sieci i sumaryczny wgląd na złożoną infrastrukturę IT i wszystkie jej części składowe  – dodaje Tomasz Kunicki.

Cechą wyróżniającą NetCrunch jest to, iż w swojej najnowszej wersji oferuje 64-bitowy serwer, który umożliwia o wiele szerszy zakres skalowalności i monitorowanie jeszcze większych środowisk sieciowych. Testy laboratoryjne wykazały możliwość monitorowania przez pojedynczy serwer 300 tysięcy parametrów, u klientów w wersji produkcyjnej wdrożono monitorowanie 150 tysięcy elementów.

NetCrunch działa na Serwerze Windows, do którego dostęp umożliwia klient desktopowy oraz przeglądarka internetowa, również ze smartfona. Darmowa, 30-dniowa wersja programu jest dostępna do pobrania na stronie www.adrem.com.pl.

Źródło: AdRem Software

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING