Kategoria | Wiadomości

4,4 mld zł przychodów i 269 mln zł zysku w Grupie Asseco po trzech kwartałach 2014r

Dodany 21 listopada 2014 przez admin

Grupa Asseco po pierwszych trzech kwartałach wypracowała 4,4 mld zł przychodów, o 8% więcej niż w tym samym okresie w 2013r. Po dziewięciu miesiącach wynik netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 269 mln zł. Przychody ze sprzedaży oprogramowania i usług własnych wzrosły o 6% i osiągnęły poziom 3,6 mld zł. Zysk operacyjny wyniósł 459 mln zł.

W dniu 14 listopada Grupa Asseco opublikowała wyniki finansowe za pierwsze dziewięć miesięcy 2014r. Przychody Grupy wyniosły 4,4 mld zł. To wynik o 320 mln zł lepszy (wzrost o 8%) w porównaniu do analogicznego okresu w 2013r. Tak dobry wynik Grupa Asseco osiągnęła dzięki zwiększeniu sprzedaży na czterech rynkach zagranicznych – w tym przede wszystkim wzrost sprzedaży przez spółki izraelskie, które poprawiły swój wynik o 13% rok do roku i uzyskały ponad 2,1 mld zł przychodów w trzech kwartałach 2014 roku.

Udział rynków zagranicznych w przychodach Grupy stanowił 73%, a rynek polski 27%. Poza bardzo dobrą dywersyfikacją przychodów w ujęciu regionalnym, wyniki Spółki cechują się również bardzo dobrą dywersyfikacją sektorową, która wynosi odpowiednio: 40% sektor przedsiębiorstw, 36% sektor finansowy, 24% sektor administracji publicznej.

Asseco Poland konsekwentnie realizuje strategię rozwoju opartą na sprzedaży własnych rozwiązań informatycznych, które w analizowanym okresie przyniosły ponad 3,5 mld zł, co stanowi 81% przychodów ogółem.

W trzecim kwartale 2014 roku Asseco Poland dynamicznie umacniało swoją działalność w sektorze telekomunikacji, energetyki oraz zdrowia. Spółka podpisała umowę na rozbudowę rozwiązania do sprzedaży produktów i usług Grupy Polsat, a także kontynuowała projekty w ramach Vendors Consolidation w Grupie Orange. Zawarto także kolejne umowy na wdrożenie systemu Asseco Medical Management Solutions (AMMS) m.in.: w szpitalach w Częstochowie, Rybniku i Jastrzębiu Zdroju. Trzeci kwartał przyniósł także kolejne projekty dla banków spółdzielczych m.in.: w Jastrzębiu Zdroju, Nadsańskim Banku Spółdzielczym, Podkarpackim Banku Spółdzielczym.

Asseco kontynuuje współpracę z kluczowymi klientami i aktywnie działa na rzecz nowych projektów. W minionych 9 miesiącach Grupa podpisała ponad 4 tysiące kontraktów i umów. W listopadzie 2014r. portfel zamówień wyniósł prawie 5,8 mld zł i był wyższy o 7% w stosunku do zeszłego roku.

W pierwszych trzech kwartałach Spółki Grupy wygenerowały ponad 502,9 mln zł gotówki.

Źródło: Asseco

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING