Office 365: Nowa seria szkoleń dla pracowników SMB

Dodany 02 października 2016 przez admin

Microsoft oraz firma extendo.pl postanowiły zorganizować kolejny cykl webinariów skierowany do pracowników sektora małych i średnich przedsiębiorstw.  Mimo, że i tym razem webinaria będą traktowały o nowoczesnych rozwiązaniach dla biznesu, ich forma oraz docelowa grupa (a właściwie grupy) uczestników będą zupełnie inne.

Poprzedni cykl szkoleń o nazwie Podnieś swoje kwalifikacje w 5 krokach, który odbywał się od listopada 2015 do stycznia 2016, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wówczas zgłosiło się ponad 550 chętnych.

Tematyka webinariów

Poszczególne odcinki będą nawiązywały do konkretnych obszarów działalności firmy i odnosiły się do codziennych spraw i problemów pracujących tam osób. Każde webinarium będzie też dostosowane formą prezentacji i komunikacji do danej .

Webinarium dla administratorów i pracowników działów IT

Dział IT jest pierwszym, który musi się zmierzyć z perspektywą wdrożenia nowych rozwiązań, dlatego też pierwszy odcinek będzie właśnie dla niego. Podczas szkolenia, prezenterzy wyjaśnią  z czym z perspektywy IT wiąże się wdrożenie rozwiązań chmurowych i jak będzie wyglądało późniejsze zarządzanie nim. Pokażą, jakie funkcjonalności są oferowane dla administrowania usługą, m.in. pod kątem bezpieczeństwa, nadzoru, kontroli oraz zarządzania dostępem. Wyjaśnią też strukturę samej usługi oraz najważniejsze cechy licencjonowania.

Webinarium dla kadry zarządzającej

Kadra zarządzająca jest pojęciem bardzo ogólnym oraz różni się w zależności od wielkości i struktury firmy. Z perspektywy webinarium będą to osoby zarządzające zespołami i działami, podejmujące kluczowe decyzje w firmie, jak również właściciele i członkowie zarządów. Podczas spotkania, zaprezentowane zostaną funkcjonalności ułatwiające zarządzanie, nadzór oraz weryfikację działań swoich pracowników, jak również możliwości stałej kontroli nad działalnością firmy.

Webinarium dla pracowników sprzedaży i marketingu

W tej części cyklu prezenterzy skupią się na funkcjonalnościach, które ułatwią kontakt i współpracę z klientami, pomogą lepiej prowadzić działania sprzedażowe i marketingowe oraz zwiększą efektywność tych działań. Zaprezentują rozwiązania pomagające handlowcom w ich pracy w dobie wymaganej dużej mobilności oraz oczekiwań klientów, aby wszystko było załatwiane błyskawicznie.

Webinarium dla pracowników produkcji i rozwoju

W tym odcinku nie będą pokazane funkcjonalności do zarządzania produkcją, gdyż od tego są np. systemy ERP. Zaprezentowane będą rozwiązania, które mogą te procesy wspomóc i pomóc w znalezieniu nowych rozwiązań, które przyspieszą rozwój firmy.

Webinarium dla pracowników HR, sekretariatów i administracji

Ważną kwestią dla pracowników HR i administracji jest m.in. łatwe i skuteczne propagowanie informacji w firmie. Muszą oni mieć pewność, że komunikaty zarządu, informacje o ważnych wydarzeniach, zmianach w firmie muszą dotrą do wszystkich zainteresowanych. Podczas webinarium przedstawione zostaną metody skutecznego „zaopatrywania” pracowników w niezbędną im wiedzę, np. w postaci stałego dostępu do materiałów szkoleniowych oraz funkcji weryfikacji ich popularności i przydatności.

Bezpłatna rejestracja

Szkolenia będą prowadzone przez Internet w formie prezentacji wideo. Wszystkie webinaria będą całkowicie bezpłatne, a uczestnictwo w nich – nieograniczone – jedna osoba będzie mogła wziąć udział w dowolnej liczbie szkoleń. Start jest planowany na koniec października, a kolejne webinaria będą się odbywały w 2-tygodniowych odstępach.

Aby uczestniczyć w webinarium, trzeba będzie się zarejestrować na specjalnie utworzonej w tym celu stronie www, co zajmie maksymalnie 5 minut. Jednorazowo będzie można się zarejestrować na dowolną ilość szkoleń. Po rejestracji zostanie wysłana wiadomość email z dostępem do uczestnictwa w webinarium. Każdy z odcinków będzie trwał ok. 1,5h, przy czym 1h będzie poświęcona na prezentację, a kolejne 0,5h na dyskusję i pytania uczestników – zarówno w formie czatu, jak i dyskusji na żywo.

Rejestracja na szkolenia: www.webinaria-online.pl

Źródło: extendo.pl

Podziel się: Podziel się z innymi za pomocą portali społecznościowych.
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop
  • Print

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz

Zdjęcia z naszego Flickr'a

Zobacz więcej zdjęć

POWIĄZANE STRONY

ELASTYCZNY WEB HOSTING